Mad Men dizisinin ünlü oyuncusu Bertram Cooper hayatını kaybetti

Mad Men dizisinin ünlü oyuncusu Bertram Cooper hayatını kaybetti, Magazin Haberleri.

Mad Men dizisinin ünlü oyuncusu Bertram Cooper hayatını kaybetti
Editör: Derya Demir
29 Nisan 2022 - 17:12
Mad Men dizisinin ünlü oyuncusu Bertram Cooper hayatını kaybetti, Magazin Haberleri. İşte o detaylar;

2007 ve 2015 yılları arasında yayınlanan "Mad Men" dizisinin Bertram Cooper'ı hayatını kaybetti.

Amerikan drama dizisi “Mad Men”de Bertram Cooper karakterini canlandıran aktör Robert Morse 90 yaşında hayata gözlerini yumdu. Broadway yıldızının ölümü, arkadaşı senaryo yazarı Larry Karaszewski ve oğlu Charlie Morse göre Twitter ve CNN ’de doğrulandı. 1931 yılında ABD ’de doğan ünlü yıldız, 1950 ’lerin ortalarından beri Broadway tiyatrolarında irtifa gösteriyordu. 60 yılı aşkın süredir sektörde olan Morse ’un kariyeri boyunca kazandığı iki Tony ve bir Emmy de dahil olmak üzere birçok ödülü bulunuyordu.

Morse, “Fantasy Island”dan “American Crime Story: The People v. O.J. Simpson”a dek düzinelerce dizide konuk oyunculuk ve seslendirme yaptı. Ancak en meşhur rolü, “Mad Men” dizisiyle geldi. Dizide çılgın, açıkgöz ve papyonlu bir reklam yöneticisi olan Bertram “Bert” Cooper karakterini canlandıran Morse, bu rolle bütün 5 kez Emmy Ödülü ’ne namzet gösterildi.

Mad Men dizisinin ünlü oyuncusu Bertram Cooper hayatını kaybetti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum