Lüks otomobil tır dorsesinin altına girdi: 2 ağır yaralı

Lüks otomobil tır dorsesinin altına girdi: 2 ağır yaralı, Araba içerisinden şoför ağır yaralı bir şekilde çıkarılıp sağlık durumu ekiplerine sevk edilirken gezgin koltuğunda oturan bayan araba içerisinde sıkıştı.

Lüks otomobil tır dorsesinin altına girdi: 2 ağır yaralı
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 07:40
Lüks otomobil tır dorsesinin altına girdi: 2 ağır yaralı,

Araba içerisinden şoför ağır yaralı bir şekilde çıkarılıp sağlık durumu ekiplerine sevk edilirken gezgin koltuğunda oturan bayan araba içerisinde sıkıştı. Sıkışan kadın itfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmaları sonucu sıkıştığı yerden çıkarılarak sağlık durumu ekiplerine sevk edildi. Araba içerisinde yer alan 2 kişi ağır şekilde yaralandı.

Kaza, saat 04:15 sıralarında Kuzey Marmara Otoyolu Edirne istikameti Sancaktepe, Paşaköy mevkiinde meydana geldi. Otoyolda Serkan Hançer'in kullandığı 34 DGS 631 plakalı Audi marka lüks araba Şahin Daşdan'ın kullandığı 21 ACF 318 dorse plakalı DAF marka tırın dorsesine çarptı. Çarpmanın etkisiyle dorsenin altına sıkışan otomobil dorsenin aşağıda 40 metre sürüklendi. Tır şoförü kazayı 112 acele çağrı merkezine haber vermesi üstüne durum yerine afiyet, itfaiye, polis ve jandarma otoyol devriye ekipleri sevk edildi. İstanbul Jandarma Komutanlığı Otoyol Devriye Ekipleri yeni bir kazanın yaşanmaması için otoyolda emniyet önlemleri aldı. Dorsenin altına sıkışan araba hurdaya dönerken şoför koltuğunda oturan Serkan Hançer ağır yaralı var bir şekilde otomobil içerisinden çıkarılarak afiyet ekiplerine sevk edildi. Otomobilin sağ tarafının tırın dorsesinin altına sıkışması nedeniyle yolcu koltuğunda oturan kadın otomobil içerisinde sıkıştı. Sıkışan bayan itfaiye ekipleri kadar çıkarılarak sağlık ekiplerine sevk edildi. Tırın dorsesi altına sıkışan otomobil içersinde yer alan 2 kişi ağır olarak çıkarılarak ilk müdahaleleri olay uygun yapıldı. Yapılan müdahalelerin ardındaki yaralılar Sancaktepe Şehit Profesör İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kazaya karışan tır şoförü ifadesi gücüne gitmek üzere karakola götürüldü. Kaza sonrası Kuzey Marmara Otoyolu Edirne istikametinden trafik 2 şeritte kontrollü bir şekilde sağlanırken kaza sonrası hurdaya dönen otomobil çekici vasıtası ile götürüldü. Kazanın gerçekleştiği yer otoyol ekipleri göre temizlendikten sonradan otoyolda trafik normale döndü. Jandarma ekipleri kaza ile ilgili çalışma başlattı.

“Fazla süratli bir şekilde arkadan çarptı”

Otomobilin vurduğu tırın şoförü Şahin Daşdan, “Biz sıradan 70 kilometre çabuk şeridimizde seyrederken fazla çabuk bir şekilde arkadan çarptı. Araçları daha artı zarar almasın diye bir anda frene basmadım, tırı bir 30 metre, 20 metre değin yavaşlattım ondan sonradan durdum. Hemencecik 112'yi polisi, ambulansı, itfaiyeyi aradım. Tırdan inerek kendim de ilgilendim. İkisi de yaşıyor birisinin durumu olağan, diğeri biraz ağır hasar almıştı. Çünkü son anda sola içten çıkış yaptı. Kendini kurtardı sağdaki. kaldı.” dedi.

“Dorse havaya kalktı”

Kaza yapan araçların ardından gelen ve kazayı gören Hasan Vahşi, ”Arkadan geliyordum, dost adi 70-80 kilometre hızında ilerlerken araba fazla süratliydi. 50 metre ileride durduğunu hissetti lakin durmadı ikisi de ölmesin diye 150, 200 metre ileride durdu. İçinden de sağ olarak çıktılar. Dorse havaya kalktı ama durmadı, dursa zaten ikisi de daha da girecekti içine. Lastikleri falan gümletirdi.“ dedi.

 

Lüks otomobil tır dorsesinin altına girdi: 2 ağır yaralı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum