"Ligin demirbaş takımlarından olmak istiyoruz"

"Ligin demirbaş takımlarından olmak istiyoruz", Spor Haberleri.

"Ligin demirbaş takımlarından olmak istiyoruz"
Editör: 15Haber
02 Temmuz 2022 - 17:43
"Ligin demirbaş takımlarından olmak istiyoruz", Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Deniz seviyesinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken Dağı'nın eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde birinci etap kampını başlatan GZT Giresunspor, zor depoluyor.

Yeşil beyazlı ekibin takım kaptanı Akıllı Yavru, takımın acilen genç oyuncu ağırlıklı olduğunu söyledi.

Kampın hoş başladığını vurgulayan Yavru, "Kampa yeni başladık. Genç oyuncu ağırlıklı şu lahza ortamımız. Yan son sezondan sözleşmesi biten, kiralıktan dönen oyuncularımız hepsi geri döndüler ve eksik sayıda oyuncumuz kaldı. Altyapımızdan gelen ve takımımızın yeni transferi olan genç arkadaşlarımız var. Onlarla birlikte sıkı çalışma halinde kampa güzel başladık. İyi gidiyor acilen, neşelendirici güzel bir etraf var. Yoğun çalışıyoruz. İnşallah bu çalışmamızın karşılığını alacağız" diye konuştu.

FUTBOLUN OLGUN ÇAĞLARINDAYIM

Süper Lig'de 10'uncu yılı devirdiğini gösteren kaptan Akıllı Yavru, "Oynadıkça çok büyük tecrübeler kazandım. Artık futbolun olgun denilen çağlarındayım. Performansım da zaten 2-3 yıldır bundan ötürü en üst seviyeye çıktı diyebilirim. Benim için manâlı olan, performansımdan ziyade takıma verebildiklerim, takımımızın başarısı. O yüzden her gittiğim yerde zaten benim karakteristik özelliğim aidiyet duygumun yüksek olması. Bunu her gittiğim takımda kaç maç oynamam kayda değer değil bunu saha içi saha dışı oynadığım takımlara yansıtmaya, ortamı güzelleştirmeye çalışan insanlardan bir tanesiyim. Bu yüzden benim adıma artık futbolun en bereketli çağları diyebiliriz. Bu yüzden inşallah benim adıma bu sezon hoş bir sezon olur" dedi.

SAĞ BEKTE BAKIMLI OYNUYORUM

Geçen sezon 44 sene sonra meydana çıkan Süper Lig'e çıkan Giresunspor'un, birincil senesinde kümede kalmayı başardığını ve artık kulübün yapacağı transferlerle daha başarılı olup, ligin demirbaş takımlarından biri olmayı hedeflediklerini açıklayan Yavru, şunları söyledi:

nşallah hedeflerimize ulaşırız. Ben futbola başladığım dönemlerde üçlü, tandemli defanslar vardı. Libero olarak başladım. Daha sonrasında ön libero oldum. Stoper oynadım, sağ bek oynadım, orta saha oynadım. Bir çok mevkide oynamak şayet hocalarımızın elini güçlendiriyor fakat benim için fark eden bir şey değil. Hocam bana hangi mevkide devir verdiyse elimden geleni yaptım. Alt uzun zamandır sağ bek oynadığım için orada daha rahat oynuyorum. Fakat orta sahada da geçmişten kalan deneyimlerimle performansımı en iyi şekilde ortaya koyuyorum."

Yavru, 8+3 tanıdık olmayan oyuncu kuralının lige faydalı mı, zararlı mı olacağına yönelik olarak ise, "Avantaj zarar diye tabii ki de değerlendirmiyoruz fakat kulüplerimizin somut açıdan durumları ortada, biz hiçbir süre yabancı oyuncu karşıtı olmadık. Bizim sadece gelen oyuncuların kalitesiyle alakalı olumlu veya negatif düşüncelerimiz oldu" diye konuştu.

"Ligin demirbaş takımlarından olmak istiyoruz", başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. "Ligin demirbaş takımlarından olmak istiyoruz" haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum