evde masajmasaj istanbul

Leyla Aydemir davasında 7 sanığın beraatine karar verildi

Ağrı şehir merkezinde yaşamış Şükran ve Nihat Aydemir çiftinin 7 çocuğundan 6'ncısı olan Leyla Aydemir, 2018 yılında Ramazan Bayramı dolayısıyla geldikleri dedesinin yaşadığı Bezirhane köyünde 15 Haziran günü kaybolmuştu.

Leyla Aydemir davasında 7 sanığın beraatine karar verildi
Editör: 15Haber
08 Ekim 2021 - 14:03

Ağrı şehir merkezinde yaşamış Şükran ve Nihat Aydemir çiftinin 7 çocuğundan 6'ncısı olan Leyla Aydemir, 2018 yılında Ramazan Bayramı dolayısıyla geldikleri dedesinin yaşadığı Bezirhane köyünde 15 Haziran günü kaybolmuştu. Bütün Türkiye'nin bulunması için seferber olduğu Leyla'nın 18 gün daha sonra köye 3 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiinde cansız bedeni bulunmuştu. Ağrı 1. Ağır Canice Mahkemesinde 2 Ekim 2020 günü görülen karar davasında, tutuklu davalı amca Yusuf Aydemir hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilirken, tutuksuz 6 sanık hakkında beraat kararı verilmişti. Karar davasının peşinde esir amca Yusuf Aydemir de terhis edildi. Minik Leyla'nın davası Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1. Canice Dairesinin 7 sanık hakkında Ağrı 1. Ağır Canice Mahkemesinin daha önce verdiği kararı bozması sonrası görülmeye başlanmıştı. Sanıklar kararın bozulmasının gerisinde ikinci kez hakim karşısına çıktılar.

Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1. Suç Oluşturan Dairesinin Mehmet Ali Aydemir, amca Musa Aydemir (28), amca Yusuf Aydemir (42) ve köylülerden Besim Dursun (47) ile eşi Hatun Dursun (55), Ayşe Artam (37) ve eşi Şimşek Artam (40) hakkında Ağrı 1. Ağır Canice Mahkemesinin daha önce verdiği kararı bozması sonrası ikinci defa etken karşısına çıktı.

Duruşmanın başında ailenin avukatı dosyaya ilişkin beyanlarda bulunurken davalı avukatları savunmalarını sundular. Savcı ise mütalaasında Yusuf Aydemir, Mehmet Ali Aydemir ve Besim Dursun'un kasten adam öldürme suçundan tutuklanmasını Ayşe Artam ve Yıldırım Artam'ın destek etme suretiyle adam öldürme suçundan tutuklanmasına Musa Aydemir ve Hatun Dursun'un ise temize çıkma etmesini istedi.
Mütalaanın gerisinde mahkeme başkanı kararını açıkladı. Davada tüm sanıklar hakkında beraat kararı verildi.

Sefa Tetik - Çağrı Korkmaz - Merve Gökbakan
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum