Kuzu eti indirimini protesto eden besiciler yol kapattı

Gaziantep'te toplanan yüzlerce küçükbaş hayvan yetiştiricisi, Et ve Süt Kurumu'nun kuzu eti fiyatlarına yönelik %25 indirim kararına tepki göstererek D-400 karayolunu tedavüldeki trafiğe kapattı. Zaman zaman gerginlik ve yüzlerce araç kuyruğunun da yaşandığı olay, bir süre sonra sona erdi ve yol yeniden trafiğe açıldı.

Kuzu eti indirimini protesto eden besiciler yol kapattı
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 14:22
Kuzu eti indirimini protesto eden besiciler yol kapattı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Gaziantep'te toplanan yüzlerce küçükbaş hayvan yetiştiricisi, Et ve Süt Kurumu'nun kuzu eti fiyatlarına yönelik %25 indirim kararına tepki göstererek D-400 karayolunu tedavüldeki trafiğe kapattı. Zaman zaman gerginlik ve yüzlerce araç kuyruğunun da yaşandığı olay, bir süre sonra sona erdi ve yol yeniden trafiğe açıldı.
Et ve Süt Kurumu'nun kuzu eti fiyatlarını %25 düşürme kararına Gaziantep'te toplanan yüzlerce küçükbaş hayvan çiftçisi tepki gösterdi. Gaziantep-Nizip arası ulaşımın sağlandığı D-400 karayolu üzerinde toplanan çobanlar, yolun 20. kilometresini çift yönlü trafiğe kapatarak Et ve Süt Kurumu'nun kuzu eti fiyatında aldığı %25 indirim kararını protesto etti. .

Kurban ve yaralı olduklarını iddia ettiler
Teslim kararıyla mağdur olduklarını ve zarar gördüklerini söyleyen koyun çiftçileri, yetkilileri arayarak sorunlarına çözüm bulunması ve büyükbaş hayvan ihracatının önünün açılması için yardım istedi.
Öte yandan trafiğe kapatılan ve yüzlerce aracın oluşturduğu D-400 otoyolu, jandarma ve polis ekiplerinin çalışmasıyla 30 dakika sonra yeniden trafiğe açıldı.

Detaylı bir şekilde, Kuzu eti indirimini protesto eden besiciler yol kapattı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum