Kursiyerler Oğuzlar'a özgü yemek geliştirdi

Çorum'un Oğuzlar ilçesinde halk eğitim merkezinde açılan aşçı yardımcısı kursunda yeni bir yemek türü keşfedildi. Oğuzlarda yetişen ve coğrafi bir işaretten yararlanan Oğuz fıstığı, yeni yemeğin ana malzemelerinden biri haline geldi.

Kursiyerler Oğuzlar'a özgü yemek geliştirdi
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 14:09
Kursiyerler Oğuzlar’a özgü yemek geliştirdi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Çorum'un Oğuzlar ilçesinde halk eğitim merkezinde açılan aşçı yardımcısı kursunda yeni bir yemek türü keşfedildi. Oğuzlarda yetişen ve coğrafi bir işaretten yararlanan Oğuz fıstığı, yeni yemeğin ana malzemelerinden biri haline geldi.
Oğuzlar Halk Eğitim Merkezi'nde yetişkinlere açık olan aşçı yardımcısı kursunda kursiyerler, Oğuzlar ilçesine özgü Oğuzlar kuruyemiş ve patatesini ana malzeme olarak kullanarak farklı bir yemek oluşturdular. Yemeğin sunumunda yöresel erişteler, yoğurt ve sebze süslemeleri ile hazırlanan pirinç şehriye pilavı kullanılıyor.
Kursiyerler ve kursun usta öğreticisi tarafından hazırlanan Oğuzlara özgü fındıklı cardol yemeği, Kaymakam Onur Alp Bıçakcı ve eşi Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Atcıoğlu'nun beğenisine sunuldu. Oğuzlar Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen törene Müdür Hikmet Dikimen, okul müdürleri ve davetliler katıldı.
Kaymakam Bıçakçı, yemeğin yapılışını, tadımını sorarak kendisine teşekkür etti ve kursiyerlerin "ilçeye özgü bir yemek" fikriyle hazırlanan yemeği beğendiğini ifade etti.
Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım da çok sevdiği bu yemeğin yaygınlaşması için tüm kursiyerlerden yemeği evde hazırlamalarını ve kullanımını artırmalarını istedi. Yemeğin tanıtımı için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Yıldırım, usta eğitmenle birlikte kursiyerleri Oğuz yemeği fikrini ortaya çıkardıkları için övdü.
Kursiyerler Oğuzlar’a özgü yemek geliştirdi
Kursiyerler Oğuzlar’a özgü yemek geliştirdi
Kursiyerler Oğuzlar’a özgü yemek geliştirdi
Kursiyerler Oğuzlar’a özgü yemek geliştirdi

Detaylı bir şekilde, Kursiyerler Oğuzlar’a özgü yemek geliştirdi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum