Kurdaki aşırı oynaklık sonrası döviz büroları tahta kapattı

Kurdaki aşırı oynaklık sonrası döviz büroları tahta kapattı, Döviz kurlarında yaşanan çabuk artış ve kurdaki seviyelerin fazla istikrarsız olması sebebiyle döviz büroları tahta kapatmaya başladı.Güne 11.30 seviyesinden başlayan dolar/TL 13.50 seviyesine değin yükselirken a.

Kurdaki aşırı oynaklık sonrası döviz büroları tahta kapattı
Editör: 15Haber
23 Kasım 2021 - 23:50
Kurdaki aşırı oynaklık sonrası döviz büroları tahta kapattı,

Döviz kurlarında yaşanan çabuk artış ve kurdaki seviyelerin fazla istikrarsız olması sebebiyle döviz büroları tahta kapatmaya başladı.

Güne 11.30 seviyesinden başlayan dolar/TL 13.50 seviyesine değin yükselirken anlık makas zaman zaman 200 pip üzerine çıktı. Haber türk'te yer alan habere tarafından, TL'nin değerinde kaybı jurnal yüzde 10'u aşarken döviz büroları yaşanan volatilite sebebiyle öğlen saatlerinde tahta kapatmak zorunda kaldı ve döviz satışını durdurdu.

Ekonomi Yazarı Itibar Oğuz: Ürünlerdeki Zam Yüzde 100'ü Aşacak

"İSTİKRAR OLMADIĞI İÇİN TAHTAYI KAPATTTIK"

Bir döviz bürosu işletmecisi, "İstikrar olmadığı için tahtayı kapatmak zorunda kaldık. Ne alıcı ne biz mağdur olalım. derhal döviz satan yok, huzursuzluk olduğu için herkes alım tarafında hareket ediyor. Piyasada çok artı TL var. İnsanlar kesintisiz döviz edinmek istiyor." şeklinde konuştu.

KASIM AYINDA 9.50-10 ARASINDAYDI

Hatırlanacağı üzere Kasım ayı başında 9.50 - 10 TL bandında işlem gören dolar kuru, Merkez Bankası'nın faiz indirimi ve politika değişikliğine gitmesi ardındaki Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli'nin mesajlarıyla yükseliş trendine devam etmişti. Dolar kuru, bir hafta içerisinde 10 ve 11 bandını şipşak geçerek bugün 12.47'ye dek yükseldi.

Dolarla İlgili Kritik Dikkat: Yükselme Yok, Kırılma Olacak

RAHİP BRUNSON KRİZİNDE DE YAŞANDI

Döviz büroları daha önce, 2018 yazında ABD - Türkiye ilişkilerinin gerilmesi ve Rahip Brunson krizi sonrası kurda yaşanan sert hareketler nedeniyle tahta kapatmak zorunda kalmıştı.

??Yıl sonu #dolar tahmininiz nedir?

18.50 itibariyla güncel Dolar kuru:

1 Dolar = 12,73 Türk Lirası

— Haberler () November 23, 2021

Dolar rekor kırarak 12 ?'yi fark etti?

Peki doların yükselişi sizce devam edecek mi? #Dolar #Dolar12

— Haberler () November 23, 2021 Euro kuru ne kadar? Euro kaç TL? Euro alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne değin? Çeyrek altın ne dek?

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Kurdaki aşırı oynaklık sonrası döviz büroları tahta kapattı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum