Kurbanlık tosun Fırtına'yı almak hayal: Bedeli 28 asgari ücret

Kurbanlık tosun Fırtına'yı almak hayal: Bedeli 28 asgari ücret, Gündem Haberleri.

Kurbanlık tosun Fırtına'yı almak hayal: Bedeli 28 asgari ücret
Editör: 15Haber
29 Haziran 2022 - 12:05
Kurbanlık tosun Fırtına'yı almak hayal: Bedeli 28 asgari ücret, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yozgat ’ın Çekerek ilçesinde besicilik yapan ve mandırasındaki kurbanlıklarını bayrama hazırlayan İlyas Süzener, 3 yıldır dikkatle baktığı ve “Fırtına” ismini verdiği şarole ırkı boğayı yaklaşan Kurban Bayramı öncesi satışa sundu.

Günlük 20 kilogram yem yiyen kurbanlık boğayı dikkatle besleyip büyüten Süzener, “Maşallah” yazıları ile kuşak ve duvak bağlayıp süsleyerek satışa çıkarttı. Yaklaşık 2 ton ağırlığında, 1 metre 60 santimetre boyunda ve 3 metre uzunluğunda olan “Fırtına” isimli kurbanlık tosunu bölge kişiye sahibi kadar bir de koç hediye edilecek. Bölgenin en büyükleri arasında yer alan tosun yakında olacak olan bayram öncesi alıcısını bekliyor.

Çekerek ’te besicilik yapıyorum. Tosunumuzun cinsi şarole. Jurnal 20 kilograma değin yem yiyor, kuru besi yapıyorum, dikkatle bakıyorum. 3 yaşından beri yetiştiriyorum. Hayvanımız 3 metre uzunluğunda ve 1 metre 60 santimetre genişliğinde, canlı 2 ton geliyor. Karkas ağırlığı 1 ton 100 kilogram kazanç. 120 bin TL istiyoruz. Çoktan alıcısına hayırlı olsun.” dedi.

Kurbanlık tosun Fırtına'yı almak hayal: Bedeli 28 asgari ücret, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kurbanlık tosun Fırtına'yı almak hayal: Bedeli 28 asgari ücret haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum