Kurbanlığın peşinden koştuktan sonra cesedi bulunmuştu! Tıp öğrencisinin ölüm sebebi belirlenemedi

Kurbanlığın peşinden koştuktan sonra cesedi bulunmuştu! Tıp öğrencisinin ölüm sebebi belirlenemedi, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi 2'nci derslik öğrencisi Onur Eker, Kurban Bayramı'nın 1'inci günü, Pursaklar ilçesinde dedesi Zühtü Erdoğan'ın (65) dağlık alana kaça.

Kurbanlığın peşinden koştuktan sonra cesedi bulunmuştu! Tıp öğrencisinin ölüm sebebi belirlenemedi
Editör: 15Haber
20 Kasım 2021 - 22:00
Kurbanlığın peşinden koştuktan sonra cesedi bulunmuştu! Tıp öğrencisinin ölüm sebebi belirlenemedi,

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi 2'nci derslik öğrencisi Onur Eker, Kurban Bayramı'nın 1'inci günü, Pursaklar ilçesinde dedesi Zühtü Erdoğan'ın (65) dağlık alana kaçan kurbanlık koyununu tutmak için peşinden gidince kayboldu. Bayramın 3'üncü günü akşam saatlerinde kaybolduğu yerden takriben 12 kilometre uzaklıkta çay yatağının kenarında Övünç Eker'in cansız bedenine ulaşıldı. Övünç Eker'in cenazesi Ankara Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

"BOZULMA NEDENİYLE ANALİZ YAPILAMADI"

Övünç Eker'in ölümüyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma dahilinde İstanbul Adli Tıp Kurumu'nca hazırlanan otopsi raporu dosyaya ulaştı. Raporda bedende ileri derecede çürüme nedeniyle yumuşak dokularda ayrıntılı travmatik başkalaşım analizi yapılamadığı, iç organlarda ayrıntılı değerlendirme yapılamadığı, kan ve idrar elde edilemediğinden detaylı analizlerin yapılamadığı belirtildi. Raporda, "Saptama edilen etil alkolün bozulma ile oluştuğu dikkate alındığında; mevcut verilerle kişinin ölüm sebebi ve mekanizmasının bilinemediği değerlendirilmiştir" denildi.

"NEGATİF OTOPSİ SONUCU ORTAYA ÇIKMIŞTIR"

Ailenin avukatı Tuncay Seven yaptığı açıklamada, 20 Temmuz 2021 tarihinde kaçan kurbanlık peşinde kaybolan ve takriben 2 gün süren arama tarama çalışmaları sonucu nehir yatağında cansız bedeni bulunan Övünç Eker'in ölüm sebebine ilişkin yürütülen savcılık soruşturmasında önce Ankara Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alındığını; fakat ölüm nedeninin saptama edilemediğini söyledi. Seven, bunun üstüne kesim vefat nedeninin belirlenmesi için dosyanın İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildiğini hatırlatarak, "Yapılan tetkikler sonucunda İstanbul Adli Tıp Kurumu kadar düzenlenen raporda da Iftihar Eker'in ölüm sebebi 'mevcut verilerle kişinin vefat sebebi ve mekanizmasının bilinemediği' gerekçesiyle ne eyvah ancak belirlenememiş, 'olumsuz otopsi' sonucu ortaya çıkmıştır. Tekrar merhumun bedeninde ölümüne yol açacak herhangi bir dış faktör, bulgu, arı sokması saptama edilememiştir" dedi.

TAKİPSİZLİK KARARI VERİLECEK

Avukat Seven, bu negatif otopsi raporu sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturmanın doğal ölüm sebebine alt olarak takipsizlik kararı ile sonlandırılacağının kendilerine bildirildiğini söyledi.

Demirören Haber Ajansı / Vuslat Ay - Son Dakika Haberleri

Kurbanlığın peşinden koştuktan sonra cesedi bulunmuştu! Tıp öğrencisinin ölüm sebebi belirlenemedi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum