Kur'an Kursu öğrencilerine su tasarrufu eğitimi

MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre İlçesi Recepli Mahallesi Camii'nde Kur'an Yaz Kursu'na katılan öğrencilere su tasarrufu eğitimi verdi.

Kur'an Kursu öğrencilerine su tasarrufu eğitimi
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 16:24
Kur’an Kursu öğrencilerine su tasarrufu eğitimi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre İlçesi Recepli Mahallesi Camii'nde Kur'an Yaz Kursu'na katılan öğrencilere su tasarrufu eğitimi verdi.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ), son yıllarda yaşanan kuraklığı ve bunun nasıl önlenebileceğini anlatmak için 2018 yılından bu yana 15.000'den fazla öğrenciye ulaşan su tasarrufu konusunda eğitim veriyor. Yaz aylarında Kur'an Kursu öğrencilerine eğitim verilmeye devam ediyor. Abone İşleri Daire Başkanlığı, Yunusemre ilçesine bağlı Recepli Mahallesi Camii'nde Kur'an Yaz Kursu öğrencilerine su tasarrufu eğitimi verdi. Eğitim sırasında, Abone İşleri Daire Başkanlığı'ndan Süleyman Baki, öğrencilere suyu tasarruflu kullanmaları ve bu eğitimde öğrendiklerini ailelerine anlatmaları için bilgiler verdi. Eğitime Abone Şube Müdürü Kerem Çetin de katıldı. Eğitim sonunda öğrenciler Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'den hediyeler aldı.

“Geleceğimiz olan çocuklarımız su tasarrufu yapmayı öğreniyor.
MASKİ Abonelik İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, İl Başkanlığı ile ortak çalışmalarla il genelinde 10 binden fazla öğrenciye ulaşarak su tasarrufu eğitimi verdiğine dikkat çekerek, "Su kaynakları giderek azalıyor. ülkemizde ve dünyada MASKİ genel yönetimi olarak amacımız gelecek nesillere temiz ve içilebilir su bırakmaktır. Bunu da suyu ekonomik ve uygun şekilde kullanarak başarabiliriz. Bu bağlamda gelecek nesillerimizin, çocuklarımızın bilgilendirilmesine ve yetiştirilmesine büyük önem veriyoruz. 7 gün 24 saat yer ve mekan gözetmeksizin diğer kurumlarımızın katkılarıyla her zaman oluşumu sağlamaya çalışıyoruz.Bu konudaki desteğinden dolayı İl Müftülüğümüze, değerli personeline teşekkür ederiz. , siz değerli ailelerimiz ve Kur'an Kursu öğrencilerimiz. Çocuklarımız önce aile ortamında sonra okulda ve sosyal çevrede hayatın her alanında su tasarrufu yapmak için gerekli önlemleri alacak ve çevrelerinde farkındalık yaratacaktır.
Kur’an Kursu öğrencilerine su tasarrufu eğitimi
Kur’an Kursu öğrencilerine su tasarrufu eğitimi
Kur’an Kursu öğrencilerine su tasarrufu eğitimi
Kur’an Kursu öğrencilerine su tasarrufu eğitimi
Kur’an Kursu öğrencilerine su tasarrufu eğitimi

Detaylı bir şekilde, Kur’an Kursu öğrencilerine su tasarrufu eğitimi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum