Kumluca'da çıkan yangın kontrol altına alındı, 3 ev ve plastik seralar zarar gördü, ANTALYA haberleri

Son Dakika ANTALYA haberleri: Antalya’nın Kumluca ilçesinde öğle saatlerinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Yangında 3 ev yanma sonucu kullanılmaz hale gelirken, çok sayıda seranın üstündeki plastik örtüsü eridi. Ekiplerin soğutma çalışmaları sürüyor.

Kumluca'da çıkan yangın kontrol altına alındı, 3 ev ve plastik seralar zarar gördü, ANTALYA haberleri
Editör: Derya Demir
22 Eylül 2022 - 21:15
Kumluca’da çıkan yangın kontrol altına alındı, 3 ev ve plastik seralar zarar gördü, ANTALYA haberleri, ANTALYA İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Antalya’nın Kumluca ilçesinde öğle saatlerinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Yangında 3 ev yanma sonucu kullanılmaz hale gelirken, çok sayıda seranın üstündeki plastik örtüsü eridi. Ekiplerin soğutma çalışmaları sürüyor.
Bugün 15.00 sıralarında Kumluca ilçesinde yerleşim alanlarına yakın noktada çıkan orman yangınına 5 yangın söndürme uçağı,2 helikopter, çok sayıda arazöz ve yangın söndürme ekipleri katıldı. Yangının mahalleye çok yakın bir alanda ormanlık alanda başlaması mahalle sakinlerini korkuttu.
Evler ve seralar zarar gördü
Şiddetli rüzgarın etkili olduğu bölgede alevlere müdahale edilirken, yangının sıçradığı 3 ev çok sayıda üstündeki plastik örtüsü yanan sera kullanılamaz hale geldi. Yangını söndürmek için havadan ve karadan verilen mücadele sonucu alevler kontrol altına alındı.
Ekiplerin bölgede soğutma çalışmaları devam ederken, yarın ise hasar tespit çalışmasının yapılacağı belirtildi.
(RS-SM-
Detaylı bir şekilde, Kumluca’da çıkan yangın kontrol altına alındı, 3 ev ve plastik seralar zarar gördü, ANTALYA haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. ANTALYA ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum