evde masajmasaj istanbul

Küçükçekmece 'de öğretmen, öğrencinin kulağını çekerek yaraladı

Olay, 7 Ekim Perşembe günü Küçükçekmece Atatürk Mahallesi Zühtü Şenyuva İlköğretim Okulu'nda yaşandı.

Küçükçekmece 'de öğretmen, öğrencinin kulağını çekerek yaraladı
Editör: 15Haber
09 Ekim 2021 - 23:36

Olay, 7 Ekim Perşembe günü Küçükçekmece Atatürk Mahallesi Zühtü Şenyuva İlköğretim Okulu'nda yaşandı. İddiaya kadar, 4. sınıfta hemen şimdi meçhul bir nedenle iki öğrenci tartışma etti. Bu sırada S.B. ile başka bir öğrenci, ağız dalaşı eden derslik arkadaşlarını ayırmaya çalıştı. sonra sesleri duyarak sınıfa giren ikinci sınıfın öğretmeni M.Ç., çocukları ayırmaya çalışan S.B. ve diğer bir öğrenciyi kulaklarından tutup havaya kaldırdığı öne sürüldü.

Kulağı kanayarak yaralanan 9 yaşındaki S.B, sırasına geçerek ağlamaya başladı. Durumu fark eden sınıf öğretmeni kulağı kanayan S.B'ye ilk olarak müdahale etti, arkasından okula gelmesi için anneyi arayarak haber verdi. Okula gelen Mecbure B., M.Ç, isimli öğretmenle bir vakit tartıştı. Tartışmanın arkasında anne Mecbure B., oğluyla hastaneye giderek darp raporu aldı. Anne Mecbure B. ve oğlu gerisinde ifade vermek için polis merkezine gitti. Küçükçekmece Çocuk Şube Amirliğine annesiyle birlikte dışarı giden 9 yaşındaki öğrenci, avukat eşliğinde açıklama vererek öğretmen M.Ç. hakkında suç duyurusunda bulundu.

İki arkadaşının kavgasını ayırırken öğretmenin birden geldiğini anlatan 4. derslik öğrencisi S.B., “İlk önce arkadaşlarım kavga ediyordu. Benle arkadaşım onları ayırıyorduk. Sonradan o öğretmen geldi arkadaşım ile benim kulaklarımızı çekti. Benim de onun da kulaklarını tutup havaya içten kaldırdı. Sonradan sırama anında geçti, kanamaya başladı. Tedavi etmeden derhal gitti. Daha Sonra kendi hocam geldi, beni aşağıya eczane dolabı vardı oraya götürüp, pamukla bir şey sardı. Bu öğretmen benim hocam değil, başka öğretmen. Geldiği gibi kulaklarımdan çekip havaya kaldırdı, sonra bıraktı” dedi.

Bu aralar okula gitmekten korktuğunu anlatan 9 yaşındaki S.B., “Sonra ben yerime geçtim ağlıyorum, hocam geldi. Ne oldu diye, dedim ama nöbetçi öğretmen benim kulağımı çekip kanattı. Hocam geldi annemi aradı. Sınıfa girmiştim sonra annem geldi, beni sınıftan aldı. İlk hastaneye gittik, sonra polis merkezine gidip davacı olduk. Ben bu aralar okula gitmek istemiyorum. Korkuyorum, bu hoca bana bunu yeniden yapar” diye konuştu.

Okula gittikten daha sonra öğretmenle arasında tartışma çıktığını anne Mecbure B., “Sabah saat 09.30 sıralarıydı çocuğumun öğretmeni beni aradı, okula gelebilir misin dedi? Doğru içten bir şey söylemedi. Gittiğimde çocuğumu getirdi ve dedi ama, oğlumun kulağını bir hoca bu hale getirmiş. Bu sizin öğrenciniz nasıl bilmiyorsunuz dedim. Sonra müdürün yanına gittim, bu nasıl böyle oluyor. Benim çocuğun kulağını koparacak ayla getirmiş öğretmen. Diyor oysa, bunun üstünde duracağız hangi öğretmen olduğunu bilmiyoruz diyor. Sonradan çocuğumla aşağıya indik bekleyelim dedim. Girişte çocuklara ders veriyormuş.

Teneffüs olduğunda oğlum bana dedi oysa, anne anne bak bu öğretmen. Bakar mısınız dedim, döndü bana ve ona dedim ama, nasıl bir öğretmensiniz, bir çocuğa nasıl bunu yaparsınız? Ne hakkınız var çocuğumu bu ayla getiriyorsunuz, ya çocuğumun kulağı kopsaydı. Bunun hesabını nasıl verecektiniz. Özür dilerim dedi ama dedim bu değin tatmin edici mi, özürle çocuk iyi oldu mu? sonra üstüme üstüme yürüdü, bağırdı. ‘Benim öğretmenliğimi sorgulayamazsın, kimse benim öğretmenliğimi sorgulayamaz' dedi.

Dedim şikayet edeceğim, o da ne yaparsan yap dedi. Üç tane çocuk burada okuttum ilk kere böyle bir şey yaşıyorum. Müdür diyor oysa, yapmayalım kapatalım diyor. Sonra hastaneye gidip darp raporu aldık ve polis geldi. Hekim, bu çocuğun kopma noktasına geldi dedi. Polisle birlikte karakola giderek davacı olduk” ifadelerini kullandı.

Medeni Topaloğlu
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum