Küçükçekmece 'de çocukların çakmakla oyunu faciaya yol açıyordu

Küçükçekmece ’de çocukların çakmakla oyunu faciaya yol açıyordu, Olay Küçükçekmece Atatürk Mahallesinde saat 15.30 sıralarında meydana geldi.

Küçükçekmece 'de çocukların çakmakla oyunu faciaya yol açıyordu
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 09:57
Küçükçekmece ’de çocukların çakmakla oyunu faciaya yol açıyordu,

Olay Küçükçekmece Atatürk Mahallesinde saat 15.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya kadar, evde çakmakla oyun oynayan çocukların evde bulunan perdeleri tutuşturması sonucu dairede yangın çıktı.

Yangın kısa sürede büyürken, dumanı görebilen vatandaşlar durumu hemen itfaiye, afiyet ve polis ekiplerine bildirdi. Bu sırada yangın sebebiyle 4 çocuk ve anneleri dairede mahsur kaldı.

Vatandaşlar, buldukları bir merdiven yardımıyla çocukları ve annelerini kurtardı. Dumanların kapladığı binanın üst katında biri çocuk 3 kişi ise aşağıda inemeyerek mahsur kaldı. Balkona çıkarak yardım isteyen 3 birey, itfaiye ekipleri tarafından merdiven yardımıyla kurtarıldı.

Kurtarma esnasında çok korkan çocuğu itfaiye eri sarılarak ve öperek sakinleştirmeye çalıştı. Yangında dumandan hafif şekilde etkilenen 3 kişiye birincil müdahaleleri ambulansta yapıldı.

Yangını çıkartan çocukların babası Ahmet Halil, “Eşimin araması üstüne işten geldim. Çocuklar çakmakla oynamışlar, pek çıkmış yangın” dedi.

Volkan Kayalar - Hacer İnci
 

Küçükçekmece ’de çocukların çakmakla oyunu faciaya yol açıyordu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum