Küçük Asiye'nin saldırıya uğradığı Gaziantep'te barınaklar pitbullarla doldu

Küçük Asiye'nin saldırıya uğradığı Gaziantep'te barınaklar pitbullarla doldu, Gaziantep'te 4 yaşındaki Asiye Ateş'in 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısında ağır yaralanmasının peşinde ülke genelinde uygulamaya geçirilen yasaklı cinslerin kayıt altına alınması ve dijital .

Küçük Asiye'nin saldırıya uğradığı Gaziantep'te barınaklar pitbullarla doldu
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 15:48
Küçük Asiye'nin saldırıya uğradığı Gaziantep'te barınaklar pitbullarla doldu,

Gaziantep'te 4 yaşındaki Asiye Ateş'in 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısında ağır yaralanmasının peşinde ülke genelinde uygulamaya geçirilen yasaklı cinslerin kayıt altına alınması ve dijital kimlik oluşturulması ile ilgili uygulamanın ardından pitbull gibi tehlikeli hayvan türleri besleyenler, bu hayvanları sokaklara bıraktı.

Olayın meydana geldiği 22 Aralık'tan tescil ve kimlik işleminin yapılabilmesi için son gün olarak açıklanan 14 Ocak Cuma gününe kadar geçen 20 gün içerisinde Gaziantep ve İslahiye ilçesindeki toplam 132 pitbull köpeği sokağa bırakıldı.

Kentteki kabristan, piknik alanı gibi ağaçlık alanlara dikkat çekmeden besledikleri pitbull köpeklerini bırakan vatandaşlar, hayvanları buradaki ağaçlara bağlayarak gözlerden kayboldu.

Havyanları fark eden hayvanseverler ve görevliler kadar alınan hayvanlar, en yakın köpek barınaklarına götürüldü. 20 gündür gelen ihbarlara koşan ekipler ise zaman zaman hayvanları kontrol etmekte zorlandı.

Toplanan köpeklerden yaklaşık 100'ünün Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde yer alan köpek barınağında, 14'ünün İslahiye ilçesindeki barınakta, 8'inin ise Canlı Hayatını İyileştirme Derneği'ne (CAHİDE) ait hayvan barınağında bakım ve koruma altına alındığı öğrenilirken, 8'inin ise her tarafta sahiplendirildiği belirtildi.

Bekir Şentürk
 

Küçük Asiye'nin saldırıya uğradığı Gaziantep'te barınaklar pitbullarla doldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum