Kremlin Sözcüsü Peskov: "Görüşmede, Bayraktar İHA konusu ele alınmadı"

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Rusya'nın Soçi kentinde görüşmesinin ardından liderlerin görüşmede Bayraktar insansız hava aracı (İHA) TB2'den bahsetmediğini söyledi.

Kremlin Sözcüsü Peskov: "Görüşmede, Bayraktar İHA konusu ele alınmadı"
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 21:21
Kremlin Sözcüsü Peskov: "Görüşmede, Bayraktar İHA konusu ele alınmadı", Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Rusya'nın Soçi kentinde görüşmesinin ardından liderlerin görüşmede Bayraktar insansız hava aracı (İHA) TB2'den bahsetmediğini söyledi.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Rusya'nın Soçi kentinde yaptığı görüşmenin ardından açıklama yaptı. Görüşmenin 4 saat sürdüğünü hatırlatan Peskov, "Soçi'deki görüşme Moskova saatiyle 15.00'ten sonra başladı. İki ülke liderleri dar ve geniş formatta 4 saat görüştü. Ortak açıklamada, liderlerin bir araya geldiği belirtildi. Rusya'da (İHA) üretimi ve satın alınması konusunda Peskov basitçe "Hayır" yanıtını verdi.
Sözcü Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamanın ardından görüşmenin gerçekleştiği Rus Sanatoryum binasının önünden ayrıldı.

Detaylı bir şekilde, Kremlin Sözcüsü Peskov: "Görüşmede, Bayraktar İHA konusu ele alınmadı" başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum