Köyceğizli öğrencinin de katkı sunduğu proje birinci oldu

Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki Yunus Emre Ortaokulu mezunu Uygar Ege Kocakır'ın 3 arkadaşıyla birlikte hazırladığı proje birincilik ödülünü kazandı. Kocakır'ın başarısı mezun olduğu okulda, ilçede ve ailesi tarafından sevinçle karşılandı.

Köyceğizli öğrencinin de katkı sunduğu proje birinci oldu
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 15:52
Köyceğizli öğrencinin de katkı sunduğu proje birinci oldu, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki Yunus Emre Ortaokulu mezunu Uygar Ege Kocakır'ın 3 arkadaşıyla birlikte hazırladığı proje birincilik ödülünü kazandı. Kocakır'ın başarısı mezun olduğu okulda, ilçede ve ailesi tarafından sevinçle karşılandı.

Aydın Fen Lisesi'nde eğitimlerini sürdüren Uygar Ege Kocakır, Armanç Gedik ve Mustafa Kaya, "Yer Bilimleri" kategorisinde hazırlanan "At Nalı Adası'nın 1999 ve 2020 3 Boyutlu Yükseklik Haritasının CBS ve Python Kullanılarak Çıkartılması" ödülüne aday gösterildi. "Uzay Sistemleri ve İHA'lar". Proje ile ünlü Türk denizci Piri Reis'in 1513 yılında çizdiği harita ile başlayan süreçte, kutup bölgeleri, kutup izdüşümü ve azimut izdüşümleri ile haritalandırılmaya çalışılmıştır. Uydu verilerini derleyerek yüksek doğruluk yüzdesi ile 8 saatte ve düşük maliyetle 3 boyutlu model harita oluşturan proje, Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun 2204-C kutup yarışmasında Türkiye'den birincilik ödülü kazandı. Ödüllü grup Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Köyceğizli öğrencinin de katkı sunduğu proje birinci oldu

Detaylı bir şekilde, Köyceğizli öğrencinin de katkı sunduğu proje birinci oldu başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum