evde masajmasaj istanbul

Koşup kazayı haber vermişti, kardeşi de kazada hayatını kaybetti!

İscehisar ilçesine alt Çatağıl köyünde meydana gelen olayda bölgedeki köylerden aldığı öğrencileri Alanyurt Köyü Ortaokula getiren Adalettin Ş., (53) idaresindeki 03 UU 567 plakalı Ford Transit marka servis minibüsü Çatağıl köyü çıkışında sürücüsünün demin belirlen.

Koşup kazayı haber vermişti, kardeşi de kazada hayatını kaybetti!
Editör: 15Haber
11 Ekim 2021 - 16:11

İscehisar ilçesine alt Çatağıl köyünde meydana gelen olayda bölgedeki köylerden aldığı öğrencileri Alanyurt Köyü Ortaokula getiren Adalettin Ş., (53) idaresindeki 03 UU 567 plakalı Ford Transit marka servis minibüsü Çatağıl köyü çıkışında sürücüsünün demin belirlenemeyen sebepten ötürü direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıktı.

Savrulan vasıta yol kenarındaki ormanlık alana girip ağaçlara çarparak durabildi. Kazada parçalanan minibüsteki 10 öğrenci araçtan dışarı fırladı. Korkunç kazada İsmail Eser (11), Melisa Demirel (14), Nisa Eser (14), Teslime Eser (13), Damla Duran (11) hayatını kaybederken, Rana Eser (12), Hakan Tek (16), Musa Eser (10), Yağmur Duran (11) ise yaralandı. Kazanın ardından vefat eden İsmail ve Nisa Eser'in yakınları haber alır almaz Çatağıl köyünde evlerine akın etti.

“Ölenlere bakamadım zaten onlara da bakacak durum yoktu”

Kazanın hemencecik gerisinde olayı görerek yaralıları müdahale eden Burhan Eser, “Ben süt topluyorum ve sabah kaza yapan servis aracı ile birlikte çıktım köyden. Bizim aleyhinde mahalleden ortaokul öğrencilerini alıp götürüyor. Alanyurt köyüne sütü götürüp geri gelirken kaza yerini gördüm. Ben araçtan indim o esnada da aleyhinde taraftan bir araç daha geldi onlardaki kişilerde araçtan indi, onlar da öğretmenmiş. Anında çocuklara müdahale ettim, nefes alanları emrindeki çevirdim. Ölenlere bakamadım zaten onlara da bakacak koşul yoktu. Birisi kaportanın arasında sıkışmıştı. Babası da geldi o çocuğun. Onlarla birlikte çocuğu çıkardık kaportanın arasından daha sonra da jandarma geldi” diye konuştu.

“Ölen çocuğun kardeşi ‘bu kardeşim dedi' fakat biz bilmiyorduk”

Kazada hayatını kaybeden Melisa Demirel'in kardeşi Arda Demirel'in 880 metre koşarak köydekilere olayı nasıl haber verdiğini de dile getiren Eser şunları söyledi:

“Haber vermeye dışarı giden çocuğu ben görmedim. Çocuk kaza derhal korkusundan geri koşmuş. Köye doğru gitmiş ve çobanı görmüşler orada, ona haber vermişler. O çocuğu ben sonradan, yarım saat daha sonra gördüm. Ölen çocuğun kardeşi ‘bu kardeşim diyor' ama biz çocuğu bilemiyoruz. Yani o çocuk da ordaymış.”

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum