Korku dolu anları anlattı: 'Bırakma' diyordu...

Korku dolu anları anlattı: 'Bırakma' diyordu..., Gündem Haberleri.

Korku dolu anları anlattı: 'Bırakma' diyordu...
Editör: 15Haber
30 Haziran 2022 - 13:02
Korku dolu anları anlattı: 'Bırakma' diyordu..., Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Şahinali Mahallesi ’nde, 4 katlı apartmanın 3 ’üncü katındaki Afgan ailenin oturduğu dairede, dün demin belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İhbarla bölgeye itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Alevler, evi sararken ismi açıklanmayan kadın da kendini balkona attı.

Yangının balkona kadar sıçradığı daireden kaçan kadın, korkuluklardan tutarak aşağıda içten sarkıp, kendini boşluğa bıraktı.

Bu sırada daha aşağı kat balkonunda olan komşusu Fuat Kızıltepe, kadını bacağından yakaladı. Kızıltepe ’nin sıkıca tuttuğu kadın, zıt dönüp baş aşağıda balkondan sarktı.

Başını da balkonun duvarına çarpan kadın, komşusunun büyük çabası sonucu içeri çekilerek kurtarıldı. Bu anlar ise karşı binadan cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Bu sırada evde bulunan 3 çocuk ile 1 bayan, ekipler ve çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı. Afgan 2 bayan ile 3 çocuk, ilk müdahalenin ardından götürüldüğü Niğde Ömer Halisdemir Hastanesi ’nde tedaviye alındı.

‘SIRTI YANIYORDU ’

Genç kadının hayatını kurtaran Fuat Kızıltepe, o anları anlattı:

*Sabahtan bağırış seslerine uyandım. Üst dairenin yandığını gördüm. Hemen üst daireye çıktım. Kapıyı açmaya çalıştım, açamadım.

*sonradan evimin balkonundan kapıyı başlamak için demir aramaya geldim. Balkondan kadının sarktığını gördüm. Çevreden de bağırdılar. O lahza bayan kendisini bıraktı.

*Refleksle kadını tuttum, o sırada sırtı yanıyordu. Sağ elimi attığımda elim yandı. Sol elimle kadını tuttum.

*İçeri kadını çekemedim, kolumda derman kalmadı, sağ kolum demire çarptı. Allah ’tan evimin kapısını açık bırakmışım. Ben de bağırmaya başladım, biri gelsin, diye. Bayan da ‘Ağabey beni vazgeçme ’ diye sesleniyordu.

*Bırakmadık, neticesinde kadını kurtardık. Bağırma sesime 3-5 dakika daha sonra bir dost geldi, onunla beraber çıkardık kadını.

KADINI KURTARIRKEN 2 PARMAĞI KIRILMIŞ

Fuat Kızıltepe, kadını balkonda yakaladığı sırada sol ayağının serçe parmağı ile yandaki parmağın da kırıldığını belirterek, “Yanıma gelen kişiyle kadını içeri çektikten sonradan o kadını alıp aşağı indirdi. Ben de levye alıp, üst kata çıkıp, kapıyı açarak daireye girdim. Zaten içerisi duman olmuş, her yer yanmış; çocuklar çıkarıldı. Bir kadın daha varmış, o da çıkarıldı sonra herkes asistan oldu, yangın söndürüldü” diye konuştu. (DHA)

Korku dolu anları anlattı: 'Bırakma' diyordu..., başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Korku dolu anları anlattı: 'Bırakma' diyordu... haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum