Köprüsü yıkılan çay üzerine yaya geçidi yapmak isterken sulara kapıldı

Köprüsü yıkılan çay üzerine yaya geçidi yapmak isterken sulara kapıldı, Gündem Haberleri.

Köprüsü yıkılan çay üzerine yaya geçidi yapmak isterken sulara kapıldı
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 14:46
Köprüsü yıkılan çay üzerine yaya geçidi yapmak isterken sulara kapıldı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kastamonu ’nun Küre ilçesine 6 Mayıs ’ta kar suları ve kaslı sağanak yağış sonrası Karacehennem Boğazı Çayı üzerinde, daha evvelden yapılan geçici köprüler yıkıldı.

11 Ağustos 2021 yılındaki su baskını felaketinden sonra köylülerin geçici olarak ulaşımlarını sağlayabilmesi için yapılan köprü, Ramazan Bayramı öncesinde hizmete girdi. Bunun üstüne Ramazan Bayramı için köylerine gelen vatandaşlar, 6 Mayıs ’ta yaşanan su baskını afeti sebebiyle geçici köprünün yıkılmasıyla köylerinde mahsur kaldı.

Küre ilçesini Güllüce köyü, Başören köyü ve Topçu köyü ile devamında İnebolu ilçesini Çaykıyı, Çaydüzü ve Özlüce köyüne ulaşımın sağlanması nedeniyle menfezlerden yapılan geçici köprülerin yıkılmasının gerisinde köylüler, kendi imkanlarıyla Karacehennem Boğazı Çayı üstüne geçidi yerine getirmek istedi. Köylüler, sel sularının çekilmesiyle sığlaşan çayda ağaç ve tahta parçalarıyla yaya geçidi yapmak istedikleri sırada Cüneyt Kıvanç, dengesini kaybederek su baskını sularına kapıldı. Su Baskını sularının bir zaman sürüklediği Cüneyt Kıvanç, çayda yer alan beton blokları ile taşlara çarptı.

Çayın durgunlaştığı noktada daha önceden su baskını sularının taşıdığı ağaç ve odun parçalarına tutunan Cüneyt Kıvanç, aldığı darbeler sebebiyle yaralandı. Komşularının yardımıyla Cüneyt Kıvanç, İnebolu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Cüneyt Kıvanç, ardından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. İki günlük tedavisinin gerisinde Cüneyt Kıvanç, taburcu edildi.

Çaydan geçebilmek için geçici yaya gerçekleştirmek isteyen Cüneyt Kıvanç, sel sularına kapıldığı sırada yanına bulunan cep telefonu da suda kayboldu. Cüneyt Kıvanç, yetkililerden en kısa sürede kalıcı bir köprünün yapılmasını istedi.

Köprüsü yıkılan çay üzerine yaya geçidi yapmak isterken sulara kapıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum