Köpek güzellik yarışmasında dehşet

Köpek güzellik yarışmasında dehşet, Gündem Haberleri.

Köpek güzellik yarışmasında dehşet
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 13:48
Köpek güzellik yarışmasında dehşet, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ceyhan Belediyesi koordinatörlüğünde Dünya Anadolu Köpek Irkları ve Kinoloji Derneği ile Milletlerarası Avrasya Köpek Irkları Kinoloji Federasyonu iş birliğinde 7 Mayıs tarihinde Büyük Atatürk Parkı'nda "Patili Dostlar Güzellik Yarışması" düzenlendi.

Müsabaka için parka getirilen köpeklerden biri, ağaca zincirli olmasına rağmen Atabey Eryürekli'ye saldırdı. Saldırının derhal ardından yaşananlar bir vatandaşın sosyal medyadan yaptığı canlı yayına yansıdı. Yüzünden yaralanan ufak çocuk, Ceyhan Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Ufak Atabey, buradaki müdahalenin arkasında Adana Büyük Kasaba Hastanesi Plastik Cerrahı Servisine sevk edildi.

"En ciddi yarası göz kapağı yırtılması"

Baba Fatih Eryürekli, çok şanssız bir olay yaşadıklarını belirterek, "Rabbim evladımızı bize bağışladı şükürler olsun. Durum neticesinde yavrumuz yaralandı. Köpek saldırısından sonra uğradıktan sonra Adana Şehir Hastanesinde gerekli müdahaleler yapıldı. Evladımızın en önemlisi, en önemli yarası göz kapağı yırtılması ve şükürler olsun ancak gözünde acilen birincil verilere tarafından herhangi bir şey değil. Kafasında, yanağında 2 adet yarası var, kolunda ve ayağında değişik yaralar meydana geldi. Şükür duacıyız, sağlık durumu her geçen gün iyiye gitmekte, inşallah fazla daha iyiye gideceğiz. Değişik psikolojik desteklerimizi alıyoruz. En kısa zamanda atlatacağımıza inanıyoruz" dedi.

"Kimse bizimle iletişime geçmedi"

Köpeğin sahibi ve organizasyona ev sahipliği yapan Ceyhan Belediyesi görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunduklarını gösteren Eryürekli, şunları kaydetti:

"Bu konunun peşini bırakmayacağız, derdimiz herhangi bir şey değil. bir daha bu durum yaşanmasın, kimsenin canı yanmasın, aileler üzülmesin. Olayla ilgili çeşitli şeyler duyduk, sırça kırığı batması gibi ifadeler verilmiş. Böyle bir şey şüphesiz değil, raporlarda da belirtiliyor, tamamıyla köpek saldırısıyla oluşan yaralar. Yetkililerden kimse bizimle iletişime geçmedi, en büyük üzüntümüz bu. İletişime geçmedikleri için çok üzülüyoruz."

"Hiçbir şey olmamış gibi faaliyet devam etti"

Avukat Burcu Eryürekli ise en seri şekilde sorumluların ceza almasını karşılamak istediklerini belirtti. Eryürekli, "Olay anını sosyal ağ üzerinden naklen yayın yapan kişi Atabey'e köpeğin nasıl saldırdığını korkulu bir şekilde etrafa söyleyip, köpeklerden uzaklaşmalarını söylüyor. Durum esnasında etkinliğin devam ettiğini sunucunun köpek saldırısı olmadığını, çocuğun yere düşüp başını vurduğunu söyleyerek hiçbir şey olmamış gibi faaliyet devam etti. Cep telefonu ile yayınlama yapan vatandaş da sunucuya hitaben, yalanınız batsın Allah'tan fakat naklen yayın açıktı herkes gördü köpeğin çocuğa saldırdığını yüzünü parçaladığını" diyerek tepkisini gösterdi.

Asya Çelebi
 

Köpek güzellik yarışmasında dehşet, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum