Konya Emniyetine 31 yeni araç takviyesi

Konya'nın Meram İlçesi Merkez Belediyesi ve Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğiyle 31 araç polis güçlerinin kullanımına açıldı.

Konya Emniyetine 31 yeni araç takviyesi
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 16:58
Konya Emniyetine 31 yeni araç takviyesi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Konya'nın Meram İlçesi Merkez Belediyesi ve Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğiyle 31 araç polis güçlerinin kullanımına açıldı.
31 araç Konya İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından kullanıma açıldı. Meram Belediyesi ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından temin edilen araçlar için teslimat töreni düzenlendi. Programa Konya Valisi Vahdettin Özkan, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve polis ekipleri katıldı. Meram Belediyesi tarafından bağışlanan 20 aracın anahtarı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Türk Polisi Güçlendirme Vakfı ve Güvenlik Hizmetlerini Destekleme Derneği tarafından sağlanan 11 aracın anahtarı protokol üyeleri tarafından polis ekiplerine teslim edildi. .

“Son bir yılda araçların %10’u yenilendi”
Emniyet müdürlüklerinde hizmete açılan araçların hayırlı olmasını dileyen Konya İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, “Vatandaşımıza daha iyi hizmet verme anlayışımız dün olduğu gibi bugün de devam ediyor. Amacımız, görev ve sorumluluğumuzun bir parçası olarak Konya halkının güvenliğini sağlamaktır. Suç ve suçlularla mücadele etmek için çok çalışıyoruz. Hizmete giren 31 yeni araç ile hizmet alanlarımızda vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yeni araç alımındaki desteğinden dolayı İçişleri Bakanımıza, Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş'a ve Emniyet Genel Müdürümüze teşekkür ederiz. Bu araçlarla son bir yılda 94 yeni aracı güvenliğimize kazandırdık ve böylece araç filomuzun %10'unu sıfır yaş kategorisine dahil ettik. Şehrimizde düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları sırasında yeni araçlarımızla sahada olmaya devam edeceğiz. »

"Vatandaşlarımıza hizmet yolunda hiçbir kurumumuzu belediyemizden ayırmadık"
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, belediyecilik anlayışlarında hizmet kalitesini her zaman ön planda tuttuklarını belirterek, "Vatandaşlarımıza hizmet veren hiçbir kurumumuzu belediyemizin birimlerinden ayırmadık. Hangi kurumda çalışırsak çalışalım, yaptığımız iş benzersizdir. Meram için söylemem gerekirse Meram halkına hizmet ediyoruz. Polisimiz bizi güvende tutar, tıp uzmanlarımız hastalarımızla ilgilenir ve eğitimcilerimiz öğrencilerimizin iyi insanlar olarak yetişmelerine yardımcı olur. Tüm kurumlarımızın görevi 2,5 milyon Konya vatandaşımıza hizmet etmektir. İhtiyaçlar listesinde barınma ihtiyacından sonra en önemli ihtiyaç güvenliktir. Bu vesileyle, barış şehrimiz Konya'da hepimizin güvenliği için çalışan tüm polislerimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Güvenliğin olmadığı bir yerde belediye hizmetlerimiz anlamsız olacaktır. Meram Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde güvenliğimizi sağlamaya devam edeceğiz. »
Tüm kurumların misyonunun insanlara ulaşmak olduğunu söyleyen Konya Valisi Vahdettin Özkan, “Hizmet yolunda tüm kurumlarımızın dayanışması da çok önemli. Emniyet Teşkilatımız ülkemizde güvenliği sağlayan en önemli kuruluşlardan biridir ve Türk milletinin beğenisini kazanmıştır. Güvenliğimiz için canla başla çalışan tüm kolluk kuvvetlerimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bu uğurda şehit olan şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şifa diliyoruz. Konya'da halkımızın beğenisini kazanan belediyelerimizin halkımıza hizmet edecek her türlü çalışmayı desteklemesi çok güzel. Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerimiz her zaman güvenlik, eğitim ve sağlık konularında destek vermektedir. 20 araç tahsisi için Meram Belediyesi'ne tüm polisler adına teşekkür ediyorum. Mustafa Kavuş kardeşimiz bu konularda çok hassastır ve kamu hizmeti söz konusu olduğunda her zaman yanındadır. onlara teşekkür ederim. Yeni araçlarımız hayırlı olsun” dedi.
Konuşmaların ardından Asayiş'in hizmetine sunulan 31 araç dua ile hizmete başladı.
Konya Emniyetine 31 yeni araç takviyesi
Konya Emniyetine 31 yeni araç takviyesi
Konya Emniyetine 31 yeni araç takviyesi
Konya Emniyetine 31 yeni araç takviyesi
Konya Emniyetine 31 yeni araç takviyesi

Detaylı bir şekilde, Konya Emniyetine 31 yeni araç takviyesi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum