Konya'da uyuşturucu operasyonları: 53 gözaltı

Konya'da uyuşturucu operasyonları: 53 gözaltı, Edinilen bilgiye göre, Konya İl Güvenlik Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü ekipleri, piyasaya uyuşturucu madde sürüleceği istihbaratı üstüne alıştırma başlattı.

Konya'da uyuşturucu operasyonları: 53 gözaltı
Editör: 15Haber
16 Kasım 2021 - 12:04
Konya'da uyuşturucu operasyonları: 53 gözaltı,

Edinilen bilgiye göre, Konya İl Güvenlik Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü ekipleri, piyasaya uyuşturucu madde sürüleceği istihbaratı üstüne alıştırma başlattı. Uyuşturucu tacirlerine karşın teknik ve bedensel takibin gerisinde narkotik ekipleri, 8-15 Kasım tarihleri aralarında bir çok adrese işlem düzenledi. Işlem kapsamında 53 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda, 385 gram metamfetamin, 604 gram eroin, 444 adet uyuşturucu ilaç, 374 gram esrar maddesi, 506 gram sentetik uyuşturucu madde ele geçirildi. Bunların yanı sıra uyuşturucu ticaretinde kullanılan kabahat unsuru bin 975 TL , 2 adet ruhsatsız tabanca ve 60 adet fişek ele geçirildi. "Uyuşturucu madde ticareti yapmak/nakletmek ve uyuşturucu madde uygulamak suçlarından haklarında işlem yapılan 53 şüpheliden 37'si işlemlerin gerisinde, 1 şahıs ise adli denetim kararıyla bağımsızlık bırakıldı. Gözaltındaki 9 şüphelinin işlemlerinin devam ettiği, mahkemeye sevk edilen 6 şüphelinin ise 'uyuşturucu madde ticareti gerçekleştirmek/nakletmek ve uyuşturucu madde kullanmak' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.
 

Konya'da uyuşturucu operasyonları: 53 gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum