Komutan eşlerinden 28 Şubat mektubu haberi

Komutan eşlerinden 28 Şubat mektubu, Gündem Haberleri.

Komutan eşlerinden 28 Şubat mektubu haberi
Editör: 15Haber
24 Ocak 2022 - 05:46
Komutan eşlerinden 28 Şubat mektubu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yaşları 74 ile 90 arasında değişen emekli general ve amirallerden Ahmet Çörekçi, Aydan Erol, Cevat Temel Özkaynak, Çetin Doğan, Çetin Saner, Çevik Bir, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri, Hakkı Kılınç, İdris Koralp, İlhan Kılıç, Kenan Deniz, Vural Avar ve Yıldırım Türker 28 Şubat Davası ’nda ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

Çetin Doğan

19 Ağustos 2021 ’den bu yandan da Sincan-Buca ve Silivri cezaevlerinde tutulan komutanların durumu, eşleri kadar mektupla milletvekili ve parti liderlerine bildirildi.

Erol Özkasnak

Mektupta şu ifadeler yer aldı: Dava aşamasında bir takım hâkim ve savcılar durumu görür gibi olunca yerlerinden alındı; üç defa başkan değiştirildi. Soruşturma sürecinde yer alan zevatın hemen hemen tamamı FETÖ ’cü çıktı. 8 yıllık dava sürecinde lekelendi, kirletildi. Eşlerimizin mahkûm yok tutsak olduklarını, tutsak alındıklarını düşünüyoruz. İddianameye bakıldığında bile Cumhuriyet ’in temel değerlerine ve o değerleri savunanlara karşı açılmış bir dava olduğu açık. Çocuk yaştan itibaren giydikleri TSK üniforması eşlerimizin tenlerinin bir parçasıydı. Onlar ettikleri ant çerçevesinde bir ömür süren iş yaşamlarında Türkiye Cumhuriyeti ’ne ihanet etmediler. İhanet etmeyi düşünmediler. Bir kumpas olan 28 Şubat Davası dosyasının bir lahza önce Tüzük Mahkemesi tarafından ele alınması için desteklerinizi bekliyoruz.

Çevik Bir

Komutan eşlerinden 28 Şubat mektubu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum