Komşu çifti öldüren sanık "Kendimi zor tutuyorum, onları vuracağım" demiş

Komşu çifti öldüren sanık "Kendimi zor tutuyorum, onları vuracağım" demiş, Selçuklu ilçesi Malazgirt Mahallesi Ay Işığı Caddesi'ndeki 3 katlı binanın önünde 21 Ocak günü saat 18.30 sıralarında meydana gelen olayda; bir firmada aşçı olarak çalışan Gonca Pekşen ve boşan.

Komşu çifti öldüren sanık "Kendimi zor tutuyorum, onları vuracağım" demiş
Editör: 15Haber
26 Kasım 2021 - 11:30
Komşu çifti öldüren sanık "Kendimi zor tutuyorum, onları vuracağım" demiş,

Selçuklu ilçesi Malazgirt Mahallesi Ay Işığı Caddesi'ndeki 3 katlı binanın önünde 21 Ocak günü saat 18.30 sıralarında meydana gelen olayda; bir firmada aşçı olarak çalışan Gonca Pekşen ve boşanıp birlikte yaşamaya devam ettiği eski eşi sanayi çalışanı Abdullah Koçak, market alışverişi dönüşü uzman çavuşluktan ayrılan komşuları Özkan Can ile karşılaştı. Özkan Can, belinden çıkardığı tabancayla çifte kurşun yağdırdı. Vücutlarının dağıtılmış yerlerinden yaralanan çift, kanlar içinde yığıldı. İhbar üzerine çağrılan sağlık durumu görevlilerinin müdahalesine karşın Gonca Pekşen ve Abdullah Koçak yaşamını yitirdi. Çiftin oğlu İsmail Mete Koçak (11) ise evlerinin penceresinden baktığı sırada annesi Gonca Pekşen ile babası Abdullah Koçak'ın cansız bedenlerini gördü.

Komşu çifti öldüren sanık, 'Kendimi zor tutuyorum, onları vuracağım' demiş

KARISININ UYGUN OLMAYAN FOTOĞRAFLARINI GÖNDERMİŞ

Olayın gerisinde otomobiliyle kaçan Özkan Can, kısa sürede Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Özkan Can, 1 yıl önce eşi Nadire T. ile ilişkisi olduğunu öne sürdüğü Abdullah Koçak'ın, kendisine karısının uygun olmayan fotoğraflarını göndermesiyle boşandıklarını ve daha sonra öteki çift gibi tekrar bir araya geldiklerini söylediği belirtildi.

"BANA VE EŞİME HAKARET ETTİLER"

Özkan Can, polisteki ilk ifadesinde "Dün eşimle dışarı çıkıyorduk. Husumetli aleyhinde komşularımızla karşılaştık. Bu sırada Gonca Pekşen, bana ve eşime hakaretlerde bulundu. Eşi Abdullah da onu onaylayan cümleler kurdu. Eşime hakaretler ettiklerinde dayanamadım, ruhsatlı tabancamla ateş ettim" dedi. Can, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Komşu çifti öldüren sanık, 'Kendimi zor tutuyorum, onları vuracağım' demiş

TANIKLAR DİNLENDİ

Tutuklu Özkan Can'ın, Konya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'haksız kışkırtma altında bile bile öldürme' suçundan yargılanmasına devam edildi. Can'ın SEGBİS yönetimiyle tutuklu bulunduğu cezaevinden katıldığı duruşmada tanıklar dinlendi.

"KENDİMİ BASKI TUTUYORUM, ONLARI ÖLDÜRECEĞİM" DEMİŞ

Tanıklardan Özkan Can'ın komşusu olan H.D., cinayetten önce Can'ın otomobilinin üzerine asit dökülerek hasar verildiğini söyledi. H.D. Sanık Can'ın bu olayda da sorumlu tuttuğu Abdullah Koçak ve Gonca Pekşen'i öldüreceğine söylediğini belirterek "Kendimi zor tutuyorum. Onları vuracağım, öldüreceğim" dediğini öne sürdü.

Komşu çifti öldüren sanık, 'Kendimi zor tutuyorum, onları vuracağım' demiş

"YURT DIŞINDAYKEN KARINI GÖBEĞİMDE OYNATTIM"

Özkan Can ile Abdullah Koç'un oturduğu binada apartman görevlisi olarak çalışan S.K., durum günü çöp atmak için dışarı çıktığını ve Abdullah Koç'un bağırarak küfrettiğini öne sürdü. S.K. ifadesinde şunları söyledi: "Abdullah hakaret etmeye devam etti, hatta orta yerde oynamaya başladı. Özkan Can'a hitaben, 'Sen yurt dışındayken karını göbeğimde oynattım' gibi sözler söyledi. Özkan Can'a kışkırtma içeren hakaretlerde bulundu. Abdullah'ın elini arka cebine doğru götürdüğünü gördüm. O sırada Özkan da üzerinde bulunan tabancayı çıkarttı, peş peşe ateş etti."

Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesinin peşinde duruşmayı erteledi.

Komşu çifti öldüren sanık Kendimi zor tutuyorum, onları vuracağım demişKomşu çifti öldüren sanık Kendimi zor tutuyorum, onları vuracağım demiş

Kadına şiddettin en büyük nedeni sizce nedir? #KadınaŞiddeteHayır

— Haberler () November 25, 2021

Demirören Haber Ajansı / Salih Büyüksamancı - Son Dakika Haberleri

Komşu çifti öldüren sanık "Kendimi zor tutuyorum, onları vuracağım" demiş, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum