Kocaeli 'de 136 düzensiz göçmen ülkesine gönderildi

Kocaeli ’de 136 düzensiz göçmen ülkesine gönderildi, Gündem Haberleri.

Kocaeli 'de 136 düzensiz göçmen ülkesine gönderildi
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 09:39
Kocaeli ’de 136 düzensiz göçmen ülkesine gönderildi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kocaeli'de yapılan operasyonlarda yakalanan 136 derme çatma göçmen Cengiz Topel Havalimanı'ndan charter seferle Afganistan'a gönderildi. 2022 yılı başından itibaren çevre iller dahil yakalanarak Kocaeli İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edilen bin 717 tanıdık olmayan uyruklu kişinin sınır dışı edildiği öğrenildi. Bugün ve yarın yapılacak olan hudut dışı işlemleriyle sayının bin 989'a ulaşacağı öğrenildi.

Türkiye genelinde ise 27 Ocak tarihinde Afganistan'a uçuşların açılmasından itibaren 18 bin 5'i 99 adet charter sefer, 7 bin 571'i tarifeli elde etmek üzere toplam 25 bin 576 Afgan, Türkiye Derme Çatma Göç Strateji Belgesi ve Ulusal Eylem Planı çerçevesinde ülkelerine gönderildi. Bu yılın başından itibaren ülkesine gönderilen baştan savma göçmen sayısının 45 bin 69'a ulaştığı öğrenildi. Keza hudut dışı işlemlerinde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 120 yükselme sağlandığı bildirildi.

öte taraftan, Kocaeli'de yarın da 136 baştan savma göçmenin charter seferle ülkesine gönderileceği öğrenildi. Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamada, “Ülkemize yasa dışı bir şekilde girmeye girişim eden baştan savma göçmenlerin ülkemize girişleri etkin hudut denetimleri neticesinde engellenmekte; yasa dışı bir şekilde ülkemize girenler ise kolluk kuvvetlerince yakalanarak il göç idaresi müdürlükleri koordinesinde sınır dışı edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Mehmet Ekrem Ceylan - Cihat Polat
 

Kocaeli ’de 136 düzensiz göçmen ülkesine gönderildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kocaeli ’de 136 düzensiz göçmen ülkesine gönderildi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum