KKTC 'de telefon dolandırıcılığı yapan 4 zanlı yakalandı

KKTC ’de telefon dolandırıcılığı yapan 4 zanlı yakalandı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Türkiye uzantılı telefon numaraları kullanarak kendilerini savcı ve polis olarak tanıtan telefon dolandırıcıları, polisin yaptığı işlem sonucu Girne'de yakalandı.

KKTC 'de telefon dolandırıcılığı yapan 4 zanlı yakalandı
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 23:53
KKTC ’de telefon dolandırıcılığı yapan 4 zanlı yakalandı,

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Türkiye uzantılı telefon numaraları kullanarak kendilerini savcı ve polis olarak tanıtan telefon dolandırıcıları, polisin yaptığı işlem sonucu Girne'de yakalandı. Girne Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) kadar uzun süredir teknik takipte olan 4 karakter şebeke, vatandaşları arayarak hesaplarının Fetullahçı terör örgütü (FETÖ/PDY) tarafından oynama yapıldığı ve hesapta yer alan paraların seri numaralarının inceleneceği yalanıyla kandırarak dolandırıyordu.

Girne Kaza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarılan zanlılar Seda A., Sema T., Aziz A. ve Sinan Emre A.'nın soruşturma amaçlı 3 gün gözaltında kalmasına karar verildi. Polisin olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattığı ve zanlıların KKTC'deki ve Türkiye'deki bağlantılarının tespit edildiği bildirildi.
KKTC polisi, son zamanlarda çoğalan bu stil telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşı uyararak, bu stil durumlarda emniyet güçlerine şikayette bulunmaları çağrısında bulundu.

Emir Abdurrahman Bulut

KKTC ’de telefon dolandırıcılığı yapan 4 zanlı yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum