Kızılay'ın yeni yönetimi belli oldu

Kızılay'ın yeni yönetimi belli oldu, Gündem Haberleri.

Kızılay'ın yeni yönetimi belli oldu
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 20:39
Kızılay'ın yeni yönetimi belli oldu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Her 3 yılda bir düzenlenen Türk Kızılay Genel Kurulu ’nun 103. ’sü üstteki düzey devlet yetkilileri, tanıdık olmayan misyon temsilcileri, sivil toplum örgütü başkan ve yöneticileri ve Kızılay delegelerinin katılımı ile gerçekleşti.

YENİDEN BAŞKAN OLDU

ATO Congresium Kongre Merkezi ’nde gerçekleşen Genel Komite ’da geçerli oyların tamamını alan Kerem Kınık yeniden Genel Başkan seçilirken, Kızılay delegeleri, kurumu önümüzdeki 3 yıl yönetecek olan Yönetim ve Denetleme Kurulu üyelerini de belirledi. Dr. Kerem Kınık ve listesi oylamaya katılan delegelerin tamamının oyunu aldı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Afiyet Bakanı Fahrettin Koca, AKP Genel Başkan Yardımcıları, milletvekilleri, bürokratlar ve birçok sivil tolum kuruluşunun katılımıyla Ankara ’da gerçekleştirilen Kızılay ’ın 103. Genel Kurulu tamamlandı.

ERDOĞAN KONGREYE MESAJ GÖNDERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kongreye gönderdiği mesajda, “Bölgemizde ve ülkemizde tek bir doğal yıkım yoktur ancak orada Kızılay olmasın. Kızılay ’ın yürekleri ferahlatan kırmızı hilal-i dalgalanmasın Çoğu vakit devlete ait kurumlardan önce ihtiyaç sahiplerine destek çığlığını birincil siz duyuyor yardımını birincil siz koşuyorsunuz” ifadelerini kullanarak, yeni yönetime başarılar diledi.

Kongreye katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise yaptığı konuşmada, “Kızılay gibi yüksek organizasyonel kabiliyete ve donanıma sahip marka kuruluşlara sahip olmamız enerjik ve bahis sahibi bir devlet olmamızın sonucudur” dedi. Oktay, Afad Başkanlığı yaptığı dönemi hatırlatarak, “Afad Başkanı olarak gittiğim her afette Kızılaycıları gördüm” diye konuştu.

“KÜRESEL VİCDANIN SESİ ELDE ETMEK İÇİN VARIZ”

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık ise konuşmasında, “Küresel vicdanın sesi almak için varız. Bugün Sahra Altı Afrika ’sında, Çad gölü havzasında, Etiyopya Tigre bölgesinde, dünyanın pek fazla coğrafyasında, Bangladeş ’te, Somali ’de, fazla bambaşka coğrafyalarda yaşanan insani krizler ne yazık ama gereken ilgiyi görmüyor. Küresel vicdanı uyandırmak, küresel dayanışmayı güçlendirmek, insanlığı insanlığın farkında olacak şekilde kaldırmak ve harekete devretmek durumundayız” dedi.

Yapılan konuşmaların arkasından gerçekleştirilen seçimde, Kerem Kınık oylamaya katılan delegelerin tamamını oyunu alarak her tarafta Genel Başkan seçilirken, Kızılay ’ın yeni idare ve denetim kurulu üyeleri de belirlendi. Oylamanın peşinde Kerem Kınık, delegelere teşekkür ederken, Kızılay ’ı daha da ileriye götüreceklerinin altını çizdi.

Gelecek 3 sene Kızılay ’ı yönetecek olan Genel Başkan ile Yönetim ve Yoklama Kurulu listesi şöyle oluştu:

Yönetim Kurulu üyeleri: Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz-

Idare Heyeti Üyeleri: Oğuz Can, Yusuf Ramazan Saygılı, Murat Ellialtı, Yasir Yılmaz, Av. Esra Özkoç, Emre Koç, Şükrü Can, Yener Tanık, Zübeyde Çelik

Denetim Kurulu başkan ve üyeleri: İsmet Durmuş -Teftiş Kurulu Başkanı, Denetleme

Kurulu Üyeleri: Hüseyin Can, Av. Mustafa Umut Yalçın, Selman Keresteci, Şehmus Şimşek.”

Kızılay'ın yeni yönetimi belli oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum