"Kıyamet ambarı" olarak biliniyor! Cesetlerin hiç bozulmadan durduğu bölgede hareketlilik başladı

"Kıyamet ambarı" olarak biliniyor! Cesetlerin hiç bozulmadan durduğu bölgede hareketlilik başladı, Dünyadaki gelişmeler, ademoğlu göre dört gözle izleniyor.

"Kıyamet ambarı" olarak biliniyor! Cesetlerin hiç bozulmadan durduğu bölgede hareketlilik başladı
Editör: 15Haber
26 Kasım 2021 - 10:29
"Kıyamet ambarı" olarak biliniyor! Cesetlerin hiç bozulmadan durduğu bölgede hareketlilik başladı,

Dünyadaki gelişmeler, ademoğlu göre dört gözle izleniyor. Koronavirüs salgınıyla birlikte gezegenimizle ilgili birçok bahis ortaya atılırken, Norveç'e alt takımada olarak tanıdık Svalbard'ta uyarı çeken bir hareketlilik başladı. "Kıyamet ambarı" olarak tanımlanan ve cesetlerin hiç bozulmadan durmasıyla tanınan bölgeye bitki ve tohum gönderilmeye başlandı.

40'A YAKIN ÜLKE YERLEŞİM KURDU

Svalbard takımadalarının yönetimsel merkezi Longyearbyen olarak kabul ediliyor. Nüfusun büyük bir bölümü bu bölgede yaşamayı seçim ediyor. 1900'lü yılları başlarında yapılan bir uzlaşma ile 40'a yakın ülkenin adada mesken kurmasına yargı tanındı. Günümüzde bu hakkı sadece Norveç ve Rusya kullandı. Takımadalar insan cesedinin dünya üstünde hemen hemen hiç bozulmadan kaldığı nadir yerlerden biridir. Adaların yüzde 60 buzullardan, dağ ve fiyortlardan oluşuyor.

"İNSANLIĞIN SON UMUDU"

İnsanlığın son umudu olarak tanıdık Norveç'teki ambar, bu adının hakkını veren özelliklere sahip. Yaşanabilecek savaşlara, doğal felaketlere aleyhinde inşa edilen ambarda Dünya'nın dört bir yanından gelen 500 milyondan fazla tohum ve bitki depolanıyor.

KUTUP AYILARI AÇIKLIKLA KARŞI KARŞIYA

Svalbard'da iklim, son yıllarda bütün kutupsal bölgelerde olduğu gibi eskiye nazaran ısındı. Bugün artık Svalbard adalarının etrafını gemiyle seyahat etmek muhtemel ayla geldi. Süratli eriyen buzdan nedeniyle artık avlanacak yerleri yeterince bulamayan direk ayılarının açlıktan ölmeleri tehlikesi doğmaya başladı.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

"Kıyamet ambarı" olarak biliniyor! Cesetlerin hiç bozulmadan durduğu bölgede hareketlilik başladı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum