Kırşehir'de tuvaletler bakımsızlıktan, engelli asansörleri de kullanılmamaktan çürüdü , KIRŞEHİR haberleri

Son Dakika KIRŞEHİR haberleri: Kırşehir’de eski belediye yönetimi tarafından yapılan şehir merkezindeki tuvaletler bakımsızlıktan, engelli asansörleri ise kullanılmamaktan çürüdü.

Kırşehir'de tuvaletler bakımsızlıktan, engelli asansörleri de kullanılmamaktan çürüdü
, KIRŞEHİR haberleri
Editör: Derya Demir
23 Eylül 2022 - 12:32
Kırşehir’de tuvaletler bakımsızlıktan, engelli asansörleri de kullanılmamaktan çürüdü , KIRŞEHİR haberleri, KIRŞEHİR İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kırşehir’de eski belediye yönetimi tarafından yapılan şehir merkezindeki tuvaletler bakımsızlıktan, engelli asansörleri ise kullanılmamaktan çürüdü.
Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, "İki yıl önce belediye başkanı bir yanlıştan döndü ve tuvaletleri ücretsiz hale getirdi. Şimdi yine doğruyu bulmak ve verilen emek adına sesleniyorum. Tuvaletlerin bakımsızlığı ve engelli asansörlerinin çalışmaması engelliyi eve hapsetmek demektir" dedi.
"Yapılan emeğe saygı gösterin ve tavsiyeleri dinleyin" diyen Avkapan, "Kırşehir’de şehir meydanında yer alan engelli asansörlerinin çalışmaması prestij açısından
da önemli. Yapılan bir emek var ve çürümeye terk etmeyin. Yurt içi ve yurt dışından gelen engelliler kadar yaşlı insanlarımız da var. Asansörlerin çalışmaması
engellileri evlerine hapsetmek olur. Tuvaletlerin bakımsızlıkları da giderilmeli. Pazar yerinde yer alan asansörü engelli kullanmadığı gibi aracını da park edemiyor. Maalesef nüfusumuzun yüzde 13’ü engelli, hizmet edecekseniz tavsiyeleri de dikkate alın" dedi.
Şehir merkezindeki tuvaletlerde ise muslukların ve klozet üzerinde yer alan su pompalama aparatlarının tamamına yakınının bozuk olduğu gözlendi.
Kırşehir’de tuvaletler bakımsızlıktan, engelli asansörleri de kullanılmamaktan çürüdü
Kırşehir’de tuvaletler bakımsızlıktan, engelli asansörleri de kullanılmamaktan çürüdü
Kırşehir’de tuvaletler bakımsızlıktan, engelli asansörleri de kullanılmamaktan çürüdü

Detaylı bir şekilde, Kırşehir’de tuvaletler bakımsızlıktan, engelli asansörleri de kullanılmamaktan çürüdü , KIRŞEHİR haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. KIRŞEHİR ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum