Kiranın üzerine yattılar, devlete milyonlarca lira borç taktılar

Kiranın üzerine yattılar, devlete milyonlarca lira borç taktılar, Gündem Haberleri.

Kiranın üzerine yattılar, devlete milyonlarca lira borç taktılar
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 15:22
Kiranın üzerine yattılar, devlete milyonlarca lira borç taktılar, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İzmir ’deki “Konak Pier” gümrük binasındaki dükkanlardan yıllardır kira alınamadığı ortaya çıktı.

Alışveriş merkezi, sinema salonu ve lokanta-cafe olarak kullanılan dükkanların işletmecileri, mal sahibi Türkiye Denizcilik İşletmelerine yıllardır kira ödemiyor.

Borç 30 milyon 282 bin liraya ulaştı. Konak-Pier Gümrük Binası, Paris ’teki ünlü Eyfel kulesini yapı eden Fransız Mimar Gustave Eiffel göre tasarlanarak 1867 yılında yapılmıştı.

TBMM KİT Komisyonunda Türkiye Denizcilik İşletmesi hesapları ele alınırken konuyu gündeme getiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel “TDİ ’nin Konak Pier ’de 16 milyon 940 bin lira alacağı vardı, 2021 yılı sonu itibarıyla toplam kira alacağı 30 milyon 282 bin liraya çıktı ’ ’ dedi.

Sertel kurul toplantısında Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı Şirvan Çalışkan ’a şunları söyledi:

“TEBRİK EDİYORUM”

*Denizcilik İşletmelerini kutlamak lüzumlu. Böyle bir yer varsa bize de bildirin, oradan işyeri alıp kira da ödemeden ticaret yapalım. Kira değil oh ne hoş.*İhaleyi 25 yıllığına alan işletmeci Konak Pier ’deki bütün dükkânlardan çatır çatır kira topluyor ama TDİ ’ye bu kiraları vermiyor.

*TDİ nasıl oluyor da kira alamıyor? 16 milyon alacak, geçen yıl sonu itibarıyla 30 milyon 282 bin liraya çıkmış, hâlâ da alınamıyor.

*25 yıllığına Konak Pier ’i verdiniz. 25 sene kirayı sormayacak mısınız?. Adam almış orayı, istediği gibi yönetiyor.

Kiranın üzerine yattılar, devlete milyonlarca lira borç taktılar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum