Kılıçdaroğlu yangının sürdüğü Marmaris'te

Kılıçdaroğlu yangının sürdüğü Marmaris'te, Gündem Haberleri.

Kılıçdaroğlu yangının sürdüğü Marmaris'te
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 14:25
Kılıçdaroğlu yangının sürdüğü Marmaris'te, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bördübet ’te başlayan, Değirmenyanı Mevkii ’nde yerleşim yerlerini de tehdit eden yangın sebebiyle ayrıca veri almak hem de takviye saptamak için Marmaris ’e geldi. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay göre karşılanan Kılıçdaroğlu ’na CHP Genel Başkan Yardımcıları Ali Öztunç ve Seyit Torun, CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak eşlik etti.

Yangın bölgesindeki çalışmaları etkilememek için Mezargediği bölgesine gelen Kılıçdaroğlu ’na itfaiye yetkililerince bahşedilen brifingin ardından Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay son durum ve ilk andan itibaren yapılan çalışmalara ilişkin data verdi.

“371 personel ve 48 araçla yangın bilgisi geldiği birincil andan itibaren sahadayız” diyen Başkan Oktay, “Mayıs ayından beri Marmaris ’te konuşlandırılan helikopter yangının ilk çıkış saati sebebiyle birincil gece çalışma yapamadı. Ertesi gün yangının öğle saatlerinde yoklama altına alındığı değerlendirilirken, şiddetini arttıran rüzgarla birlikte baştan hız kazandı” ifadelerini kullandı.

Marmaris Belediyesi göre saha personeline yardım için bir lojistik merkezi kurulduğunu da aktaran Oktay “Yangınında görevli tüm kurum personellerinin 3 öğün kumanya, meşrubat, kıyafet, pabuç, pil gibi ihtiyaçlarını buradan karşılıyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu, incelemelerinin arkasından şu değerlendirmeleri yaptı:

“Her yıl Türkiye ’de orman yangınları bir şekliyle oluyor. Geçen sene zaten ciğerlerimiz yandı büyük ölçüde. Özellikle bu bölgede yandı. Çağrıda bulunduk: ‘Niçin zamanında tedbir almadınız? Orman yangınlarının olacağını cümbür cemaat biliyor. Akdeniz havzasının, bu konuda iklim değişikliği nedeniyle ne kadar sağduyu bir alan olduğunu tüm dünya biliyor. Bu ülkenin çıkarları korunsun, ormanları korunsun, ağaçları korunsun, insanları korunsun bundan böyle. Yeter artık, yeter. Bıçak kemiğe dayandı. Yazık günahtır.”

Kılıçdaroğlu yangının sürdüğü Marmaris'te, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kılıçdaroğlu yangının sürdüğü Marmaris'te haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum