Kılıçdaroğlu SADAT'a gitti

Kılıçdaroğlu SADAT'a gitti, Gündem Haberleri.

Kılıçdaroğlu SADAT'a gitti
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 16:25
Kılıçdaroğlu SADAT'a gitti, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Dün İstanbul ’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün sürpriz ziyaret yaptı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın eski danışmanı emekli asker Adnan Tanrıverdi ’nin kurucusu olduğu SADAT ’ın Beylikdüzü ’ndeki merkezine gitti.  İçeri girmesine müsade verilmeyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

– Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. acilen önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğan ’ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri aralarında gayri nizami harp eğitimi var. Yani, sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş. Arapça ‘tedhiş ’, Türkçesi de ‘terör ’.

– Burası aynı zamanda terörist yetiştiren de bir kuruluş. Dolayısıyla eğer bugün Türkiye ’de milyonlarca insan varsa ve Suriye ’den gelmişlerse bunların buraya gelişlerinde en büyük rolü oynayan da SADAT ’tır. Erdoğan ’a sormak isterim, sen bu kuruluşu neden danışman yaptın ve hangi gerekçeyle çalıştın.

– Şunu herkesin bilmesini isterim, CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapması için her türlü çabayı gösterecektir. SADAT gibi kuruluşlar, oysa olursa olsun, seçimi gölgeleyecek herhangi bir şey olursa sorumlusu burası ve Saray ’dır. Bunu tüm Türkiye ’ye ve halkımıza açık açık ifade ediyoruz.

– Biz CHP ’yiz, Kuvâ-yi Milliye ’ciyiz, biz o kadar SADAT ’çılardan, tedhişçilerden korkacak değiliz. Korkaklar, kapılarını açmayanlardır. Buraya geldik data olmak istedik fakat korkularından yuvalarına sığındılar. O yuva onları korumaz.

 

 

Kılıçdaroğlu SADAT'a gitti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum