Kılıçdaroğlu'nun sözleriyle başlayan "Helallik" tartışmasına Binali Yıldırım'dan beklenmeyen yanıt: Verelim gitsin

Kılıçdaroğlu'nun sözleriyle başlayan "Helallik" tartışmasına Binali Yıldırım'dan beklenmeyen yanıt: Verelim gitsin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu önceki günlerde sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımla, keza Türkiye'nin ayrıca de partisinin geçmişinde yapılan bir takı.

Kılıçdaroğlu'nun sözleriyle başlayan "Helallik" tartışmasına Binali Yıldırım'dan beklenmeyen yanıt: Verelim gitsin
Editör: 15Haber
22 Kasım 2021 - 10:10
Kılıçdaroğlu'nun sözleriyle başlayan "Helallik" tartışmasına Binali Yıldırım'dan beklenmeyen yanıt: Verelim gitsin,

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu önceki günlerde sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımla, keza Türkiye'nin ayrıca de partisinin geçmişinde yapılan bir takım hatalar için helallik istemeye çıkacağını dile getirmişti. Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları siyaset gündemini hareketlendirdi. Konuyla ilgili yapılan açıklama yapanlara Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Şimşek da eklendi. Yıldırım, "Helallik verelim de gitsin" diye konuştu.

GÜMÜŞHANE'DE PARTİLİLERİNE SESLENDİ

AK Parti Genel Başkan Vekili Şimşek, Gümüşhane'de partisinin İl Danışma Toplantısı'na katıldı. Burada partililere seslenen Şimşek, Gümüşhane'ye 19 senede 18 milyar lira yatırım yaptıklarını söyledi. Toplantıya telefonla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da partilileri selamlayarak, Salyazı'da yapımı süren Gümüşhane-Bayburt Havalimanı'nın 2023'ten önce hizmete gireceğini duyurdu.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLDUĞU SÜRECE EMPERYALİSTLER AMACINA ERİŞEMEZ"

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde gerçekleştirdikleri en büyük reformun silahlı kuvvetler reformu olduğunu kaydeden Yıldırım, 'Bu reform bize darbeden çıkmış bir ordu üzerinden daha 1,5 yıl geçmeden güneyimizde oluşturulmaya çalışılan terör devletine karşısında işlem gerçekleştirdi. Fırat Kalkanı operasyonunu gerçekleştirdik. Bu silahlı kuvvetler, bundan böyle belini doğrultamaz, dedikleri bir anda en başarılı operasyonu gerçekleştirdik. Ocak ayında ise Zeytin Dalı operasyonunu gerçekleştirdik ve Fırat'ın batısını adamakıllı terör yuvalarından temizledik. Cumhurbaşkanı'mızın döneminde de Uzlaştırma Pınarı harekatı ile Fırat'ın doğusunu emniyet altına aldık. Sürekli içeride ve dıştan konuşanları görüyoruz. Bunun sebebi açıktır çünkü Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede var olduğu sürece emperyalist güçler amaçlarına erişemiyorlar, oyunları bozuluyor. Onarın kimin iktidar olduğuna ilgileri yok, onların ilgileri; onlara bağlı olacak birilerini bulmak. Arkalarında yürüyecek, onlar konuştuktan sonra konuşacak faizsiz bir yönetici ve iktidara hevesleniyorlar. Türkiye, bu ahali, bu gençler böyle bir duruma müsade verir mi' Katiyen vermezler? diye konuştu.

"HELALLİK VERELİM GİTSİN"

Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'helallik' çıkışıyla ilgili şöyle konuştu:

'Türkiye'yi hazmedemeyenlerin olduğunu biliyoruz, onları da rahatsız etmeye devam edeceğiz. Belli Başlı muhalefet partisi genel başkanı, helallik istiyor; verelim gitsin. Bizim milletimiz, cömerttir; helallik isteyene helalliğini verir. Bizim helallik vermemiz yetmez, 2023'te helallik sandıkta görülecek. Eğer bir insanı sevmezseniz ülkeye hizmet edemezsiniz. Bizim başarımızın arkasından halk müziği sevdası ve sevgisi var. Bu sevgi böylece bir sevgi ancak yıllar geçtikçe azalan yok artarak devam eden bir sevgidir. 2020'nin başından beri bütün dünyanın dengesi bozuldu. Yani böylece enerjik ülkeler o kadar varlıklı ülkeler bu mikrop pandemi vesilesi ile biçare ve çelimsiz kaldılar. Topu topu yarım gramdan az bir mikroptan bahsediyorum. 8 milyarlık dünyamızı kasıp kavuruyor ve elimizden bir şey gelmiyor. Yaşam durdu en baskı şey değerli kardeşlerim belirsizliktir. Krizi yönetebilirsiniz, kriz olur zelzele olur, Allah göstermesin sel olur, kriz olur, yangın olur, bunları yönetebilirsiniz lakin belirsizliği yönetemezsiniz.'

"YOLLARI BÖLERİZ, TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRMEYİZ"

Türkiye'nin tarihten gelen sorumluluğunun olduğunu kaydeden Yıldırım, 'Türkiye yalnızca Türkiye değil, gençler değerli kardeşlerim; Türkiye bugün etrafında 1,5 milyar nüfus 30 milyon dolar ulusal gelirine sahip ve çok büyük bir coğrafyaya hitap ediyor. Dolayısıyla bizim tarihten gelen sorumluluğumuz var. Bu sorumluluğun gereğini yerine getirmenin başlıca yolu da tepede olan durmak ve 2023'e emin adımlarla yürümek. Cumhurbaşkanı'mız telefonla bağlanarak hedeflerini ve isteklerini sizlere belirtti. Ülkemiz için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Biz yolları bölerken dedik oysa yolları böldük, hayatları ve gönülleri birleştirdik. Yolları böldük Türkiye'nin doğusunu batısına kuzeyini güneyine yaklaştırdık ancak tek bir şeye müsade vermedik. Yolları böleriz, Türkiye'yi böldürtmeyiz. Çok şükür bugün Türkiye'nin gündeminde terör değil. Tıpatıp pandemide olduğu gibi terör olduğunda da gördük ama hiçbir şey yapamıyoruz. Derhal Amerika gibi bir ülke düşünün dünyanın her yönden ekonomi olarak, askeri baskı olarak büyük ülkesi. Dünyanın ayarı bozuldu. Bütün ülkeler aynı sorunu yaşıyor" dedi.

SON DEPREMLER: Türkiye ve dünyadan son dakika depremler listesi.

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Kılıçdaroğlu'nun sözleriyle başlayan "Helallik" tartışmasına Binali Yıldırım'dan beklenmeyen yanıt: Verelim gitsin, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum