Kılıçdaroğlu'ndan Suudi Prensi ağırlayacak Erdoğan'a tepki: Katille kucaklaşacak

Kılıçdaroğlu'ndan Suudi Prensi ağırlayacak Erdoğan'a tepki: Katille kucaklaşacak, Gündem Haberleri.

Kılıçdaroğlu'ndan Suudi Prensi ağırlayacak Erdoğan'a tepki: Katille kucaklaşacak
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 15:35
Kılıçdaroğlu'ndan Suudi Prensi ağırlayacak Erdoğan'a tepki: Katille kucaklaşacak, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM ’deki grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“SARAY ’DAN TALİMAT BÖLGE BİR PARLAMENTO İSTEMİYORUZ”

“Tüm Türkiye ’yi kucakladığımı tanımlamak isterim. Hiçbir fark yapmadan tüm vatandaşlarımı kucakladığımı maddeler halinde sıralamak isterim. Güzel bir ülkede, rahatlık içinde, beraber yaşamak istiyoruz. Her evde rahat olsun, herkesin işi gücü olsun, gazeteciler özgürce yazsın, eleştirsinler istiyoruz. Demokrasi olsun istiyoruz, bayan erkek eşitliği olsun istiyoruz, İstanbul Sözleşmesi yürürlükte olsun istiyoruz. Her alın terinin kıymetli olduğunun kabul edilmesini istiyoruz, çatısı aşağı olduğumuz parlamento toplumun sorunlarına çözüm üretsin istiyoruz. Bir yerlerden, Saray ’dan talimat bölge bir parlamento istemiyoruz. Milli Kurtuluş Savaşı ’nda dikey duran parlamento tekrar benzer şekilde durabilmeli.

Bunları söylüyorum fakat büyük sorunlarımız var bunun farkındayım zaten. Cümbür Cemaat de bunun farkında. Yargıya bakıyorsunuz adaleti dağıtmaktan uzak, yönetime bakıyorsunuz ne yaptığı muhakkak yok, Saray ’a bakıyorsunuz bambaşka havalarda, iniyorsunuz alana halka gidiyorsunuz dünya kadar şikayet dinliyorsunuz. Yönetim ve insanlar aralarında büyük bir uçurum var şimdi. Saray ne yaptığını bilmiyor, halksa perişan vaziyette. Çıkış noktasının tek adresi var. Adresin adı kesin, Cumhuriyet Ahali Partisi. Halkın partisi. Laf veriyorum halkıma her kuruşun hesabını veren bir yönetim gelecek. Herkesin meslek zor sahibi olduğu bir Türkiye ’yi yapı etmek için bir idare gelecek.”

“LAF VERİYORUM BU GÖREVİ YA YAPACAĞIZ, YA YAPACAĞIZ”

“İkinci yüzyıla sırası gelmişken güzel, itibarlı bir Türkiye ’yi inşa edeceğiz. Tüm kurumlarıyla saygı duyulan bir Türkiye. Yargıçları adalet dağıtacak, millet görevlileri liyakat içinde halkına hizmet edecek, verilen her kuruşun hesabı halka verilecek. Pak bir Türkiye, hoş bir Türkiye, parlak bir Türkiye. Beraber, birlikte yaşadığımız bir Türkiye ’yi inşa etmek zorundayız. Karanlıkları aydınlığa döndürmek gibi temel bir görevimiz var bu görevi yapacağız. Söz veriyorum bu görevi ya yapacağız ya yapacağız. Aydınlığa çıkaracağız.”

“BU MİLLET BUNU YUTMAZ”

“Pınar Hanım konuştu, yasama, adalet, yürütme. Kuvvetler ayrılığı. Şimdi bitti kuvvetler ayrılığı, kuvvetler birliği var. Bir kişiye tabi her şey. Hakimi, savcısı, parlamentosu her şey ona tabi. Bir sansür teklifi getirmişler. Vermişler milletvekillerinin eline Saray ’da hazırlanmış ‘bunun altına atın imzaları. ’ Atıyorlar imzaları. Ne olduğunu da bilmiyorlar, nasıl bir yıkım olduğunun da farkında değiller. Efendim kimse Saray ’ı eleştirmesin, kimse AK Parti ’yi eleştirmesin, kimse MHP ’yi eleştirmesin herkesin ağzına bant çekelim, hiç kimse konuşmasın dünyayı güllük gülistanlık gösterelim millete. Sanıyorlar ama bu halk bunu yutacak, yutmayız efendim yutmayız. Bu millet bunu yutmaz. Her şey meydanda her şey görünüyor.

önerge getiriyorlar, komisyonda görüşülecek. Yargıtay ’dan da bir aza istiyorlar, Yargıtay ’dan da bir başat geliyor. Komisyonda konuşuyor ‘ya bu doğru değil, bu uygulanması ciddi sorunlar yaratır bu yasanın ’ diyor. Anında AK Parti ve MHP milletvekilleri hakimi susturmaya çalışıyorlar. İşin içinden gelen adam bu yanlış diyor lakin susturuyorlar. Büyük bir ihtimalle de pişman olmuşlardır.

Onlar tabii şöyle bekliyorlardı; Yargıtay ’dan birisini istedik, egemen diye birisi gelecek, biz ne dersek altına mührü basacak ve diyecekler ki fazla bir tekliftir. Böyle birisini bekliyorlar. E namuslu bir yargıç gelmiş, ahlaklı bir adam gelmiş ‘yanlıştır bu ’ diyor. Pınar Bayan dedi ama ‘Biz Silivri ’de yatmaya alışığız. ’ Silivri gerçekten de bu ülkenin tarihinde kayda değer bir isim olarak kalacaktır. Romanları olacaktır, adaletsizliğin tarihini kâğıda dökmek isteyenler önce Silivri ’ye bakacaklardır. Nazilerin toplama kampı gibiydi orası. Kimi buldularsa atıyorlardı içeriye. Sanıyorlar ama biz bunları söylemeyeceğiz. Siz bizi hala öğrenemediniz mi?”

“BEN BUNLARIN TAMAMINI EMEKLİ EDECEĞİM”

“Eğer İstanbul ’da Suudi Konsolosluğu ’nda bir suç oluşturan işleniyorsa, o cinayetin bütün ayrıntılarını denetlemek ve gerçeği halkla paylaşmak fazla gerekli cezayı atamak Türkiye Cumhuriyeti Devleti ’nin görevidir. Eğer siz para uğruna, Türkiye ’yi fena yönettiniz, dilencilik yapıyorsunuz gidiyorsunuz birilerinden para istemeye ve tutuyorsunuz Türkiye ’de görünmekte olan bir davayı ve işlenen bir cinayeti birilerinin talebi üzerine ve para uğruna Suudi Arabistan ’a veriyorsunuz. ‘Al sen bak ’ diyorsunuz.

Bunu yazan Yargıç, ‘Söz konusu davanın devri sanıklar açısından kendi davalarının yargıcı elde etmek sonucunu doğuracaktır ’ diyor. Katille etken benzer adam. Türkçesi bu. ‘Davalar bozulan ikili ilişkilerin düzeltilmesine diyet olarak verilmiştir ’ diyor. Bu değin açık bu değin net konuyor ortaya. Şimdi Türkiye Cumhuriyeti Devleti ’nde vicdan sahibi olan herkese sormak isterim, devletin itibarını bu dek ayaklar altına bölge, para uğruna bu ülkenin itibarını birilerine satan adama Allah aşkına ne denir bu ülkede?

Suç Oluşturan öncesi geliyorlar zaten üç tane tuğgeneral, 2 tane yarbay iki teğmen 8 istihbarat elemanı geliyor. Katlediyorlar konsoloslukta devletinin itibarını İstanbul ’daki Suudi Konsolosluğu ’nun bahçesine gömüyorlar. Bunlar ülkeye asla ve asla şeref kazandıracak olaylar değildir şeref kaybettiren olaylardır. Sandığa gideceğiz demokratik yollarla ben bunların tamamını emekli edeceğim. Hemen tekrar gelecek yine kucaklaşacaklar. Devletinin başındaki birey ceza emrini veren katille kucaklaşacak. ”

Ayrıntılar geliyor…

Kılıçdaroğlu'ndan Suudi Prensi ağırlayacak Erdoğan'a tepki: Katille kucaklaşacak, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kılıçdaroğlu'ndan Suudi Prensi ağırlayacak Erdoğan'a tepki: Katille kucaklaşacak haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum