Kılıçdaroğlu'ndan iktidara Prens Selman ve yangın tepkisi: Bunların yatacak yeri yok

Kılıçdaroğlu'ndan iktidara Prens Selman ve yangın tepkisi: Bunların yatacak yeri yok, Gündem Haberleri.

Kılıçdaroğlu'ndan iktidara Prens Selman ve yangın tepkisi: Bunların yatacak yeri yok
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 19:29
Kılıçdaroğlu'ndan iktidara Prens Selman ve yangın tepkisi: Bunların yatacak yeri yok, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kültürlü Büyükşehir Belediyesi ile Didim Belediyesi göre yapılacak yeni yatırımların temelini atmak üzere Okumuş ’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’na Kahramanmaraş Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ve Ordu Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da Okumuş da eşlik etti.

Aydınlatılmış Büyükşehir Belediyesi ’nin Toplu Açılış Töreni ’nde konuşan Kılıçdaroğlu, “Türkiye ’nin en bereketli alanlarının bir beton ormanına dönüşmesini istemiyorsanız, yapacağınız tek bir şey var bize katılacaksınız. Beraber, birlikte yürüyeceğiz” çağrısında bulundu.

“AÇLIĞIN BOYUTLARI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDEN ÇOK DAHA POZITIF”

Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

*Kuvvet şartlardan geçtiğimizi biliyorum. Türkiye ’nin önünde ciddi engellerin olduğunu da biliyorum. Lakin sizden bir şey istiyorum. Sakın moralinizi bozmayın. Sizden istediğim, sandık gelecek önünüze. Elinizi vicdanınıza koyup oyu pek kullanacaksınız. Herkesin hakkının hukukunun teslim edildiği bir idare için oy kullanmanızı istiyorum. Sandığa bu düşüncelerle gitmenizi istiyorum.

*Açlığın boyutları düşündüğünüzden fazla daha fazla. Birleşmiş Milletler raporlarına yansıdı. Türkiye bunu yargı etmiyor. Hiçbirimiz adalet etmiyoruz. Tek adam rejimini kabul etmiyoruz. Ve değiştireceğiz. Kararlıyım. Ne olursa olsun. Ne pahasına olursa olsun. Bu düzeni mutlaka fakat mutlaka değiştireceğiz. Beraber değiştireceğiz.

*Gözümüzü korkutmaya çalışıyorlar. Tazminat davaları açmaya çalışıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, güvendiğim tek şey var bu ülkenin halkı. Bu ülkenin insanları için hizmet etmeye baş koyduk biz. Yolumuz adalet yoludur, adalet yoludur. Dolayısıyla hiçbir gücün karşısında katiyen ve asla eğilmeyeceğiz.

“DÜNE DEĞIN KATİL EDİKLERİYLE KUCAKLAŞIYORLAR”

Suudi Arabistan veliaht prensi Selman ’ın Türkiye ziyaretine ilişkin Kılıçdaroğlu, şunları söyledi;

*Düne kadar ‘Katil ’ dedikleri, kendi medyalarında acımasızca eleştirdikleri kişilerle hemen kucaklaşıyorlar. Ne için? Birkaç milyon dolar için.

*Bu ülkenin satılacak hiçbir şeyi yoktur. Bu ülke banal bir ülke değildir. Bu ülke, ulusal kurtuluş savaşını veren bir ülkedir. Bu ülke, ulusal kurtuluş savaşını verirken, bütün mazlum milletlere misal olan ülkedir.

*Bunlar gittiler, el etek öpüyorlar. Ülke ülke geziyorlar. Diyar diyar geziyorlar acaba birilerinden para bulabilir miyim diye. Halkına güvenmiyor, size güvenmiyor, başkalarına güveniyor.

*Ne yaparlarsa yapsınlar, bizim tek güvencemiz halkımızdır. Sizsiniz. Beraber yola çıktık, beraber bu mücadeleyi sürdüreceğiz.

MİLLET İTTİFAKI VURGUSU

Halk Müziği İttifakı ’ndan söz eden Kılıçdaroğlu, “Elbette her birimiz bambaşka partiyiz ama hepimiz demokrasi konusunda bir araya geldik. Yargı konusunda bir araya geldik. Kadın erkek eşitliği konusunda bir araya geldik…İkinci yüzyılın eşiğindeyiz. İkinci yüzyılı Allah nasip eder, sizler de destek verirseniz, cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız” diye konuştu.

ORMAN YANGINI TEPKİSİ: BU DEĞIN BECERİKSİZ BİR İKTİDAR GÖRMEDİM

Orman yangınlarına değinen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi;

*Ormanlarımız yanıyor, belirlenmiş olun hayatımda bu kadar eksik bir iktidar görmedim. 27,5 sene kamuda çalıştım. Başbakanlar, bakanlar, liyakatli bürokratlar vardı bu ülkede. Yangın çıkacak diye her türlü önlemin alındığını biliyorum. Geçen sene ormanlar yandı.

*Geçen yıl beceriksizliklerini bu yıl da aynen sürdürüyorlar. Ormanlar yanıyor, hala gece görüşü olan helikopter alacak mıyız almayacak mıyız…Koca bir sene geçti kardeşim.

*Belirlenmiş olun bunların yatacak yeri yok. Hepsini halledeceğim. O sarayda oturan zatı kuşkusuz sizin oylarınızla beraber emekli edeceğiz. Bu memleket zorbalardan kurtulacak.

Kılıçdaroğlu'ndan iktidara Prens Selman ve yangın tepkisi: Bunların yatacak yeri yok, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kılıçdaroğlu'ndan iktidara Prens Selman ve yangın tepkisi: Bunların yatacak yeri yok haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum