Kılıçdaroğlu için verilen o karar kaldırıldı

Kılıçdaroğlu için verilen o karar kaldırıldı, Gündem Haberleri.

Kılıçdaroğlu için verilen o karar kaldırıldı
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 17:19
Kılıçdaroğlu için verilen o karar kaldırıldı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, avukatı Hüseyin Aydın yoluyla, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, 22 Mart 2022 ’de TBMM ’de partisini grup toplantısında yaptığı tavır ve benzer gün sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımlar sebebiyle, Cumhurbaşkanının kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle 1 milyon liralık manevi tazminat davası açtı.

Erdoğan ’ın avukatları tarafın ’dan yapılan başvuruda Kılıçdaroğlu ’nun ‘Beşli çetenin tahsildarı ’ ve ‘Tefecilere hizmet eden ’ ifadelerini kullanmaması için tedbir kararı verilmesi ve söz konusu ifadeleri kullanmasının tedbiren durdurulması istek edilmişti.

Ankara 16 ’ncı Asliye Hukuk Mahkemesi, 01 Nisan 2022 tarihli ara kararı ile ihtiyati tedbir talebimizin kabulüne karar vererek, Türk Medeni Kanunu 24 ve 25 ’inci maddeler kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında ‘Beşli çetenin hamisi ve pazarlamacısı ’, ‘Beşli çetenin tahsildarı ’ ve ‘Tefecilere hizmet eden ’ ifadelerini kullanırken davalı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun bundan sonraki süreçte daha özenli olması yönünde ihtiyati tedbiren uyarılmasına karar vermiştir” ifadelerini kullanmıştı.

“ABSÜRT KARAR KALDIRILDI”

Kararı Kılıçdaroğlu ’nun avukatı Celal Çelik kendi sosyal medya hesabından duyurdu.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet Insanlar Partisi Avukatı Celal Çelik, sosyal medyada paylaşımda bulunarak “Genel Başkanımız @kilicdarogluk göre, Erdoğan ’a yöneltilen ‘5 ’li Çetenin Hamisi ’ eleştirisi özelinde (güya) Hakim göre konulmaya çalışılan konuşma yasağı sonlandırıldı! O Hakimin katılamadığı bugünkü duruşmada diğer Egemen göre absürt tedbir kararı kaldırıldı!”

Kılıçdaroğlu için verilen o karar kaldırıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum