Kılıçdaroğlu: Erdoğan parlamentoyu feshedecek, erken seçim yapacak

Kılıçdaroğlu: Erdoğan parlamentoyu feshedecek, erken seçim yapacak, Gündem Haberleri.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan parlamentoyu feshedecek, erken seçim yapacak
Editör: 15Haber
19 Haziran 2022 - 15:56
Kılıçdaroğlu: Erdoğan parlamentoyu feshedecek, erken seçim yapacak, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir ’de düzenlenen Gençlik Buluşması ’na katıldı. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ’ın üçüncü kez cumhurbaşkanı adayı olması hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Erken seçim kararı alması için parlamentoyu feshetmesi gerekli, son uygulamalara tarafından o vakit kendisi aday olabiliyor. Dolayısıyla zamanında tercih olacaktır gibi talimatlar yapıyor fakat doğrusu erken seçim olacak. Erdoğan da aday olacak ve biz onu inşallah her zaman birlikte emekli edeceğiz.”

TÜZÜK MAHKEMESİ ’NE GÖTÜRÜRÜZ

Kılıçdaroğlu, tartışmalara niçin olan sosyal medya yasasıyla ilgili ise şunları söyledi:

“Eğer bu şekliyle çıkarsa, iptal edilmesi için Anayasa Mahkemesi ’ne iptali götüreceğiz, mücadelemizi yapacağız. Sonuçta demokrasiyi yükseltmek, demokrasiyi fiilen de toplumun dokularına kazandırmak için müşterek mücadele etmek gerekli. Onlar yasa çıkaracaklar zorlama belirlemek için, biz de mücadele edeceğiz baskıları uyandırmak için, biz daha güçlüyüz çünkü biz demokrasiyi savunuyoruz.”

Kılıçdaroğlu: Erdoğan parlamentoyu feshedecek, erken seçim yapacak, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kılıçdaroğlu: Erdoğan parlamentoyu feshedecek, erken seçim yapacak haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum