Kılıçdaroğlu: Bugüne kadar Türkiye'den hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi

Kılıçdaroğlu: Bugüne kadar Türkiye'den hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi, Gündem Haberleri.

Kılıçdaroğlu: Bugüne kadar Türkiye'den hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 13:16
Kılıçdaroğlu: Bugüne kadar Türkiye'den hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Okumuş ’da düzenlenen partiye toplu üye katılım töreninde konuştu. Türkiye ’nin sorunlarının haberdar olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, keza iktidarı hem de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ı sert sözlerle eleştirdi:

– Biz altı lider bir araya gelerek Türkiye ’nin kaderini başkalaşmak istiyoruz. Herkesin inancına, kimliğine, yaşam tarzına hürmet gösteren, itibarlı saygıdeğer bir ülkeyi, demokrasisi gelişmiş bir ülkeyi yapı etmek istiyoruz. Bu amaçlarla yola çıktık. Bu amaçları gerçekleştireceğiz. Bugün Türkiye ’nin içinde bulunduğu durum, bir parti olayı olmaktan çoktan çıkmış durumda. Sorun bir Türkiye sorunudur. Biz Türkiye ’yi ayağa kaldırmak zorundayız.

EL AVUÇ AÇIYORUZ

– Bugüne kadar Türkiye ’den hiçbir devlet başkanı para yalvarmak için yurt dışına gitmedi. Suudi Arabistan ’a gideyim, BAE ’ye gideyim acaba bana para verirler mi vs. vs… Bu duruma Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç düşmedi. Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulduğunda Osmanlı borcu son kuruşuna kadar ödendi, hiç kimseye el avuç açılmadı.

– Yumurta satarak şeker fabrikaları, çimento fabrikaları, demir yolları, limanlar kurduk. Kapitülasyonlar kaldırıldı, kabotaj duyuru edildi. Batı ’nın dominant güçlerin Türkiye üzerindeki emelleri sonlandırıldı. Türkiye yeniden ayağa kalktı. Kimseye el avuç açılmadı. Şu Anda el avuç açıyoruz, “Birileri bize para verir mi?^Birileri seçime dek bize destek edebilir mi?” diye… Türkiye ’yi bundan çıkaracağız. Tüm komşularımızla huzur içinde yaşayacağız.

O PARALARI TÜRKİYE ’YE GETİRECEĞİM

– Bir işi ehline teslim etmek sadece insanlığın gereği değil bununla birlikte inancımızın da bir gereğidir. Kanunsuzluk yapanların burnundan fitil fitil getireceğim. Çocuklarına vakıf kuruyorlar. Bir burada bir ABD ’de. Buradan milyon dolarları ABD ’ye aktarma ediyorlar. Manhattan ’da gökdelen yapıyorlar, Muhammed Ali ’nin çiftliğini satın alıyorlar.

– Bu millete sözüm var o paraların tamamını Türkiye ’ye getireceğim ve sizlere teslim edeceğim. Hiç endişe etmeyin. Hakkı, hukuku ve adaleti müdafaa etmek için bu kardeşiniz yürüdü. kimsesiz yürümedi, milyonlarla yürüdü. Adaleti birlikte sağlayacağız.

SARAY ’DA OTURANI EMEKLİ EDECEĞİZ

– Sandık günü elinizi vicdanınıza koyup oy kullanın. Önümüzdeki seçimlerin kaderini gençler belirleyecek, biz değil. 7.5 milyon genç ilk önce gidip sandığa oy kullanacak. Türkiye ’nin kaderini belirleyecek. İlk kez sandığa oy kullanacak 7.5 milyon gencimiz var. Bu 7.5 milyon genç dünya siyaset tarihine manâlı bir miras bırakacak. Bir otoriter yönetimi, demokratik yöntemlerle sonlandırmak gibi bir görevi açıklama edecek. Daima beraber sarayda oturanı Allah ’ın izniyle emekli edeceğiz.

DEFTERLERİNİ DÜRECEĞİZ

– Uyuşturucu baronlarıyla kol kola giren siyasetçilerin ve baronların defterlerini düreceğiz. Gencecik evlatlarımızı zehirliyorlar. Polis kardeşlerimize ‘Yetki sende ’ diyeceğiz. Hangi siyasi müdahale ederse onunda defterini düreceğiz. Tüm sıkıntıların farkındayız, nasıl çözeceğimizi de biliyoruz. Bizi yetkilendirin.

Kılıçdaroğlu: Bugüne kadar Türkiye'den hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kılıçdaroğlu: Bugüne kadar Türkiye'den hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum