Kılıçdaroğlu: Bu ülkenin gençleri kesinlikle demokrasi krizini aşacak

Kılıçdaroğlu: Bu ülkenin gençleri kesinlikle demokrasi krizini aşacak, Çankaya Uluslararası Dostluk ve Uzlaşma Ödülleri Töreni ’ne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sosyalist Enternasyonel Başkanı Yorgo Papandreu, Çankaya Beledi.

Kılıçdaroğlu: Bu ülkenin gençleri kesinlikle demokrasi krizini aşacak
Editör: 15Haber
15 Ocak 2022 - 21:38
Kılıçdaroğlu: Bu ülkenin gençleri kesinlikle demokrasi krizini aşacak,

Çankaya Uluslararası Dostluk ve Uzlaşma Ödülleri Töreni ’ne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sosyalist Enternasyonel Başkanı Yorgo Papandreu, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP eski Genel Başkanı Hikmet Çetin ve sanatkâr Zülfü Livaneli katıldı. Törende Zülfü Livaneli ve Yorgo Papandreu ’ya Çankaya Belediyesi kadar Dostluk ve Barıştırma Ödülleri verildi.

KILIÇDAROĞLU: BU ÜLKENİN GENÇLERİ DEMOKRASİ KRİZİNİ AŞACAK

Etkinlikte hitabe yapan Kılıçdaroğlu, “Sayın Hikmet Çetin konuşurken ‘Dünya bir demokrasi krizinin içinde ’ diye ifade etti. Türkiye bu krizin göbeğinde. Ama ben bu ülkenin gençlerine güveniyorum. Bu ülkenin gençleri elbette demokrasi krizini aşacaklar ve bu ülkeye doğrusu demokrasiyi getirecekler” dedi.

“İKİ ÖNEMLİ İNSAN BU ÖDÜLÜ ALIYOR”

Zülfü Livaneli ve Yorgo Papandreu ’ya bahşedilen Dostluk ve Barış Ödülleri ’ne değinen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

* Bir siyasetçi bir de sanatkâr kimliği tartı basan iki önemli insan bu ödülü alıyor. Bir siyasetçiyle bir sanatçının ast yandan barıştırma ve arkadaşlık ödülleri alması aslında de fazla önemli. İkinizin de büyük sıkıntılar çektiğinizi gayet iyi biliyorum.

* Sizler yurt dışındayken, sizin kasetlerinizi biz gizlice dinlerdik. Çünkü onlar yasaktı. Biz o kasetleri büyük bir sevinçle dinlerdik. Biz de sizin yurt açık havada çektiğiniz özlemi sahiden kendi ülkemizde çekerdik. Barıştırma ve arkadaşlık doğrusu fazla manâlı iki kavram. Barışı içşelleştirmek, dünyayı hoşlanmak demek.

“GAZİMİZE LAF VERİYORUM”

Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

* Burada henüz Atatürk ’ün bir portresi vardı. Dönüp Sayın Akşener ’e ‘Ben bu portreyi ilk önce görüyorum burada ’ dedim. Birazcık kaygıyla ve biraz kuşkuyla bakan bir portreydi.

* Bugünün Türkiye ’sine bakıyormuş gibi geldi bana. Fakat beni gazimize söz veriyorum. Bu kuşkuyu kaldıracağız. Hoş bir Türkiye ’yi Millet İttifakı olarak beraber inşa edeceğiz. Barıştırma ve dostluk daim olsun. Barışı ve dostluğu her yerde savunacağız.

Kılıçdaroğlu: Bu ülkenin gençleri kesinlikle demokrasi krizini aşacak, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum