Kılıç ve bıçaklarla poz verdiler! İstanbul'da bir üniversitede çekilen görüntü infial yarattı, gerçek sonradan anlaşıldı

Kılıç ve bıçaklarla poz verdiler! İstanbul'da bir üniversitede çekilen görüntü infial yarattı, gerçek sonradan anlaşıldı, Gazeteci Erk Acarer sosyal ağ hesabından İstanbul'da özel bir üniversitede çekilen, ellerinde kılıç ve bıçak bulunan tanıdık olmayan uyruklu şahısl.

Kılıç ve bıçaklarla poz verdiler! İstanbul'da bir üniversitede çekilen görüntü infial yarattı, gerçek sonradan anlaşıldı
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 22:38
Kılıç ve bıçaklarla poz verdiler! İstanbul'da bir üniversitede çekilen görüntü infial yarattı, gerçek sonradan anlaşıldı,

Gazeteci Erk Acarer sosyal ağ hesabından İstanbul'da özel bir üniversitede çekilen, ellerinde kılıç ve bıçak bulunan tanıdık olmayan uyruklu şahısların görüntülerinin yer aldığı bir video paylaştı. Acarer, video açıklamasında benzer gösterilerin üniversitenin bambaşka yerlerinde çoğu kez yapıldığını belirterek, bu kişilerin kim olduğu ve gösteriye kimin izin verdiği gibi bazı sorular sordu.

YORUMLAR SIRALI GELDİ

Acarer'in paylaşımına, görüntüdeki kişilerin Taliban üyesi gibi olduğu, İçişleri Bakanlığı'nın harekete geçmesi gerektiği ve neden kişilere müdahale edilmediği gibi fazla sayıda açıklama gelirken, ağız dalaşı yaratan videoyla ilgili hakiki ise fazla diğer çıktı.

İstanbul'da özel bir üniversitede çekilen görüntülerin festivale katılan Yemenli öğrencilere ait olduğu ortaya çıktı

GÖRÜNTÜLER ÜNİVERSİTEDEKİ ÖĞRENCİ FESTİVALİNDEN

Haber doğrulama platformu Onay Org, Acarer'in paylaştığı görüntülere dair açıklama yaptı. Açıklamada, "Onay, konuyla ilgili olarak üniversitenin basın ofisine ulaştı. Basın ofisi, 17 Kasım 2021 tarihinde, Uluslararası Öğrenci Festivali yapıldığını, görüntülerin de o festivalde kaydedildiğini belirtti. Festivale, 29 ülkeden öğrenci katılmış. Öğrenciler etkinlikte kültürlerini, dillerini, yemeklerini ve geleneksel müzik ve danslarını göstermiş" denildi. Görüntülerdeki öğrencilerin Yemenli olduğu ve kendi geleneklerini sergiledikleri ortaya çıktı.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Kılıç ve bıçaklarla poz verdiler! İstanbul'da bir üniversitede çekilen görüntü infial yarattı, gerçek sonradan anlaşıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum