Kepez'in su sorunu çözülüyor

Yıllardır evlerinin su ihtiyacını su tankerleriyle karşılayan Kepez Çamlıca Mahallesi'ne 3 bin metrelik yeni içme suyu borusu Antalya ekipleri Büyükşehir tarafından döşeniyor.

Kepez'in su sorunu çözülüyor
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 13:03
Kepez’in su sorunu çözülüyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Yıllardır evlerinin su ihtiyacını su tankerleriyle karşılayan Kepez Çamlıca Mahallesi'ne 3 bin metrelik yeni içme suyu borusu Antalya ekipleri Büyükşehir tarafından döşeniyor.
ASAT Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Müdürlüğü, Kepez ve Döşemealtı acil içme suyu boru hattı kapsamında 126 kilometrelik içme suyu döşeyecek. Çalışma sayesinde, Kepez ve Döşemealtı ilçelerinde yeni yapılan alanlarda ve içme suyu borularının yetersiz kalması nedeniyle su sıkıntısı yaşayan vatandaşların sorunu çözülecek.

İlk defa içme suyu borusu döşemek
Ekipler 3.000 metrelik bir boru planlıyor ve sıfırdan yeni bir içme suyu borusu inşa ediyor. Yıllardır su tankerleriyle evlerinin su ihtiyacını karşılayan Çamlıca ilçesi sakinlerine su getirecek çalışmalarda ilk etapta 41 bin metre içme suyu borusu tamamlandı. Acil içme suyu borusu ihtiyacı olan bölgeler için etap etap yapılan üretim çalışmaları devam ediyor.

Musluğu açtığımızda suyumuz akacak
Çamlıca ilçesi sakinlerinden İsa Öztürk, yıllardır bu bölgede su beklediklerini belirterek, "Su hayat demektir, hayatın olmadığı yerde su da yoktur. Su geliyor, şimdi mutluyuz” dedi.
Kızıllı Mahallesi Muhtarı Arif Uğurlu, “Buraya en yakın Çamlıca köyü vardı, vatandaşlarımız kendi imkanlarıyla su getirdi. Vatandaşlarımız musluğu açtığında suyuna kavuşacak” dedi.
Kepez’in su sorunu çözülüyor
Kepez’in su sorunu çözülüyor
Kepez’in su sorunu çözülüyor
Kepez’in su sorunu çözülüyor
Kepez’in su sorunu çözülüyor
Kepez’in su sorunu çözülüyor

Detaylı bir şekilde, Kepez’in su sorunu çözülüyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum