Kemer'de lavanta hasadı

Turizmle eş anlamlı olan Kemer'de Nisan ayında ekilen 1.500 lavantanın ilk hasadı vatandaşlar ve turistlerin katıldığı bir etkinlikle gerçekleştirildi.

Kemer'de lavanta hasadı
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 14:21
Kemer’de lavanta hasadı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Turizmle eş anlamlı olan Kemer'de Nisan ayında ekilen 1.500 lavantanın ilk hasadı vatandaşlar ve turistlerin katıldığı bir etkinlikle gerçekleştirildi.
Kemer'in en önemli yaylalarından Gedelme'de lavanta hasadına katılmak isteyen vatandaşlar, Kemer mahallelerinde belirlenen yerlerden ve belediye önünden kalkan otobüslerle bölgeye ulaştırıldı. Hasat öncesi belediyenin park ve bahçe müdürü Kayrak, vatandaşlara lavantaların nasıl toplanacağı hakkında bilgi verdi.
"Kemerler lavanta görmek için Gedelme yaylasına gidecek"
Turizmi çeşitlendirmek ve turizm sezonunu uzatmak amacıyla düzenlenen etkinliğe katılan Başkan Topaloğlu ve beraberindekiler, daha sonra lavanta hasadı yaptı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yaptığı açıklamada, Kemer Belediyesi'ne ait 2.650 metrekarelik araziye Nisan ayında toprakla birlikte lavanta fidelerini de getirdiklerini hatırlattı. Kemer'de ilk kez denenen lavanta ekiminin başarılı olduğunu anlatan Başkan Topaloğlu, "Ektiğimiz lavantaların ilk hasadını Nisan ayında almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Nisan ayından bu yana belediye ekiplerimiz lavantalarımızla ilgileniyor. Önümüzdeki yıllarda lavantamız daha da güzelleşecek. Lavanta bahçelerini genişletebileceğiz. Kemer sakinleri lavanta görmek için Gedelme yaylasına gidecek. Bizleri yalnız bırakmayan belediye çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
"Kemer için çok iyi fikir"
Vatandaşlardan Tanya Koç, lavanta hasadına katılmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, “Belediyenin sosyal medya hesaplarında bu etkinliği gördüm ve katılmak istedim. Kemer için çok güzel bir fikir. Belki ileride lavantadan sabun, reçel ve dondurma yapılır. Kemer için harika olurdu. Katkı sağlayanlara teşekkürler. Buraya her zaman memnuniyetle gelirdim” dedi.
“Burası Kemer için özel bir değer”
İsmail Gökhan Süel de lavanta bahçesinin Kemer için çok güzel bir proje olduğuna değinerek, emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi. Vatandaşlardan Haydar Öncü, Kemer'deki lavanta bahçesinin satın alınmasında emeği geçen Başkan Topaloğlu'na teşekkür ederek, "Nisan ayında lavanta dikemedim ama gelip alabildim. Çok mutluyum. Bu Kemer için özel bir değerdir.
Bir vatandaş olan Sabriye Tok şunları söyledi:
"Lavanta bahçesi çok güzel. Biz çok beğendik. Burdur'da lavanta bahçesine de gittim. Demek ki Kemer'de de oluyor. Artık Burdur'a gitmeye gerek kalmayacak. Emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum” dedi.
Hasat verimliliği; Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın, Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Gencay Kayrak, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer Şube Müdürü Halil Buran , Topaloğlu Belediye Başkanı Eşi Fikriye Topaloğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül'ün eşi Hale Gül ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Detaylı bir şekilde, Kemer’de lavanta hasadı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum