Kayserili çiftçi kadınlardan iktidara: Bitti bitti, bay bay…

Kayserili çiftçi kadınlardan iktidara: Bitti bitti, bay bay…, Gündem Haberleri.

Kayserili çiftçi kadınlardan iktidara: Bitti bitti, bay bay…
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 00:47
Kayserili çiftçi kadınlardan iktidara: Bitti bitti, bay bay…, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Kayseri ’nin Pınarbaşı ilçesine alt Artırmak Mahallesi ’nde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Özer ’in ziyaret ettiği çiftçi kadınlar akaryakıt ilk olarak almak üzere çoğalan maliyetlerden nedeniyle imal yapamaz duruma geldiklerini söyledi.

“30 LİRAYA AKARYAKIT ALIP TARLAMI NASIL SÜRÜYÜM”

30 lirayı bulan akaryakıt fiyatları nedeniyle yaşadıkları zorlukları anlatan bir çiftlik sahibi kadın, şunları söyledi:

* “Bitti bitti… Ben çiftçiyim, bu arabaların yaktığı bundan böyle bizim hiçbir şey. Biz traktör kullanan insanlarız, tarla süreriz. Ben 30 liraya 30 liraya yakacak mı alayım, tarlaya kira mı vereyim, ürün mü bekleyeyim? 30 liraya akaryakit alıp nasıl sürüyüm?

* Gübreyi 6 bin 700 liraya aldık, iki katı olmuş, hemen biz 6 ’ya razıyız. 14 ’e yaprak gübresi alıp attık. Bizim de ona göre masraflarımız var. Ben örneğin arpa kaldırıp, patates ya da fasulye fiyatına satmıyorum. Ben ne ekiyorsam onu biçiyorum.

* Acilen mazot alamıyoruz ki ekim yapalım. Arazilerde artık boş, devlet şimdi onlara da el koysun. Evlerimizi de alsın. Büyükşehir yasasıymış ya, suyu aldı götürdü. Camimizin duvarları indi, hadi yaptırsınlar madem büyükşehir yasasıysa.”

“BU SENE O TARAFA BAY BAY”

CHP ’den umutlu olduklarını söyleyen bir başka çiftçi bayan ise, “Camimizin tarlaları vardı, oraya bir yardım olsun diye. Onu sattı. Okulların ama camilerin ki köylü olarak bir olup kurtardık. Çiftçilik olmuyor, hayvancılık olmuyor… Köylüyü küçülttü, daraldık artık. Bizim CHP ’den ümidimiz var. Bu sene o tarafa bay bay… İnşallah siz kazanç de bir şeyler yaparsınız. Biliyorum, kadınlara da biraz siklet veriyorsunuz” dedi.

“BİZ ÜRETMEYİ SEVİYORUZ”

“Köylüyü kendi haline bıraksalar köylü kalkınacak” diyen çiftçi kadın, “Biz çiftçiliği ve hayvancılığı, üretmeyi seviyoruz. Ben evimin ayrıca çobanıyım, ayrıca evimin kadınıyım. Fakat hemen bir şeyler elimizden gidince olmuyor. Sözde çerçevenin içerisinde kalıyorsun, büyüyemiyorsun” ifadelerini kullandı.

“AKP ’NİN BU YALAN VE TALAN DÜZENİ VATANDAŞI DAYANAMAZ NOKTAYA GETİRDİ”

Ziyarete ilişkin tanımlama yapan CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ise şunları söyledi:

* “Idareli sıkıntıları en derinden yaşayanlardır kadınlar. Artık bu iktidarın gerçek yüzünü görebilen kadınlarımız ‘bitti, bitti ’ diyor. Tarlada, fabrikada, evde, meslek yerlerinde kadınlardan müşterek tepki yükseliyor.

* Üretmek isteyen, lakin üretemeyen, ekmek isteyen lakin ekemeyen, kazanamayan, tenceresi kaynamayan, elde avuçta ne varsa kaybeden, daralan, nefes almak isteyen kadınlar, AKP ’ye ‘bay bay ’ diyor. AKP ’nin bu yalan ve talan düzeni vatandaşı dayanamaz noktaya getirdi.

* Halkımız tek dertleri senelerdir günü, koltuklarını, ballı işlerini, yandaşlarını kurtarmak olan bu karanlık, adaletsiz düzenden hesap sormak için sandığı bekliyor. Umutsuzluk yok. Halkın iktidarı yakın. Geliyor gelmekte olan.”

Kayserili çiftçi kadınlardan iktidara: Bitti bitti, bay bay…, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kayserili çiftçi kadınlardan iktidara: Bitti bitti, bay bay… haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum