Kayseri'de toplu taşımaya zam

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), şehir ve ilçede toplu taşıma ücretlerini artırdı.

Kayseri'de toplu taşımaya zam
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 18:16
Kayseri’de toplu taşımaya zam, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), şehir ve ilçede toplu taşıma ücretlerini artırdı.

Toplu taşımanın ana gider kalemleri olan işçilik, bakım, yedek parça vb. Masraf fiyatlarındaki artış nedeniyle toplu taşıma kullananları en az etkileyecek şekilde güncellenen yeni tarifeye göre tam bilet 6,50 TL olarak belirlenirken, bilet fiyatı ise 3,25'e indirildi. TL. UKOME tarafından yapılan açıklamaya göre, yenilenen taşıma tarifesi 8 Ağustos 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak.
Yeni düzenlemeye göre ücret oranları: “Tam bilet: 6,50 TL, indirimli bilet: 3,25 TL, Tam abonelik (140 aylık biniş): 330 TL, İndirimli abonelik (140 aylık biniş): 155 TL, Erken Ulaşım ve Transfer Hatları Tam Ücret : 5,45 TL, erken ulaşım ve transfer hatları için indirimli öğrenci ücreti: 2,90 TL.

Detaylı bir şekilde, Kayseri’de toplu taşımaya zam başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum