Kavurucu sıcaklıklar yerini yağışlı havaya bırakacak

Denizli'de son birkaç gündür devam eden yüksek sıcaklıkların yerini yağmurlu ve çok bulutlu havaya bırakması bekleniyor.

Kavurucu sıcaklıklar yerini yağışlı havaya bırakacak
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 12:50
Kavurucu sıcaklıklar yerini yağışlı havaya bırakacak, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Denizli'de son birkaç gündür devam eden yüksek sıcaklıkların yerini yağmurlu ve çok bulutlu havaya bırakması bekleniyor.

Ülkenin dört bir yanına yayılan kavurucu sıcaklar yerini serin ve yağışlı havaya bırakıyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yeni haftanın hava tahmin bültenlerini açıkladı. Meteorolojik verilere göre, Türkiye'nin batı kesimleri Pazar gününden itibaren kuzeyden gelecek yeni bir yağışlı sistemin etkisi altında olacak. Denizli bölgesi Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlük hava durumu raporuna göre yarın sabah erken saatlerde bölgede parçalı çok bulutlu olması ve hava sıcaklığının 5-6 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey yönlerden orta kuvvette esmesi beklenirken, öğleden sonra yağmurlu ve fırtınalı geçeceğini bildiriyor.

Meteoroloji, rüzgarın saatte 14-17 kilometre hızla esmesi beklendiği için vatandaşları olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yağışlı havanın etkisinin 7, 8, 9 ve 10 Ağustos'ta da devam edeceği bildiriliyor.
Kavurucu sıcaklıklar yerini yağışlı havaya bırakacak
Kavurucu sıcaklıklar yerini yağışlı havaya bırakacak

Detaylı bir şekilde, Kavurucu sıcaklıklar yerini yağışlı havaya bırakacak başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum