Katil, cenazeye katılmayan komşu çıktı

Katil, cenazeye katılmayan komşu çıktı, Gündem Haberleri.

Katil, cenazeye katılmayan komşu çıktı
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 12:48
Katil, cenazeye katılmayan komşu çıktı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Durum, Ramazan Bayramı'nın ikinci günü olan 3 Mayıs Salı günü meydana geldi. Alınan bilgiye takriben, Faziletli ilçesine ast Tömük Merkez Mahallesi 20. Sokak'ta ikamet eden Fadime (71) ve Mustafa Saat (84) çiftinin 5 çocuğundan en büyüğü olan 54 yaşındaki Mahmut, evden çıkarak kayıplara karıştı. Aile, bekar olan oğullarından uzun zaman haber alamayınca durumu önce yakınlarına peşinde da jandarma ekiplerine haber verdi. Keza mahalleli hem de ekipler göre arama yapılmasına karşın Saat'ten bir haber alınamadı. 14 Mayıs günü akşam saatlerinde ilçeye alt Hacıalanı yaylasında evine 25 kilometre uzaklıkta ağaçlık arazide Saat'in cesedi bulundu. Yapılan otopsi de Saat'in ensesinden tek kurşunla öldürüldüğü belirlendi.

Katil komşu çıktı

Olayın ceza olduğunun belirlenmesi üstüne İl Jandarma Komutanlığı, Erdemli İlçe ve Jandarma Kabahat Araştırma Timi (JASAT) dedektif gibi çalışma yürüttü. Ekipler çalışmasında cenazesi Yeşildere Mezarlığı'na defnedilen Saat'in törenine yan komşusu Tolga T.'nin katılmadığından da şüphelenerek şahsı takibe aldı. Yapılan itinalı araştırmada Tolga T.'nin evine durum günü Hatay'dan kardeşinin geldiği, evin önündeki koltuğun kaldırılıp, duvarın siyaha boyandığı belirlendi. Bunun üzerine savcılık talimatıyla şüpheli Tolga T. ve öteki şahısların yakalanması için işlem kararı alındı. Düzenlenen operasyonda şüpheli Tolga T., eşi Zeynep T., kardeşleri Soner ve Yusuf T.'nin de olduğu 6 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden Tolga T.'nin cinayeti işlediği, kardeşleri ile birlikte cesedi önce bir limon bahçesine bıraktığı bir gün sonradan oradan her yerde alarak yaylada araziye götürdükleri ortaya çıktı. Öteki şüphelilerin de cinayete şahit olduğu ve olayı kasıtlı olarak gizleyerek delilleri yok etmeye çalıştığı saptandı. Şüpheliler jandarmadaki işlemlerinin ardından hastanede sağlık kontrolünden geçirilerek Erdemli Adliyesi'ne sevk edildi.

Duvarı boyamalarına rağmen kan izleri bulundu

Suçlarını itiraf eden şüphelilerden katil zanlısı Tolga T.'nin, evin antre kısmında oturdukları sırada Mahmut Saat'in uyuya kaldığını ve kendisinin de kazaen uyurken tabanca ile onu vurduğunu itiraf ettiği öğrenildi. Olaydan sonradan cinayete tanık olan kardeşleri ile el birliği yaparak cesedi değil edip, kan izlerini ortadan uyandırmak için duvarı siyaha boyadıkları ve koltuğu da attıkları ortaya çıktı. öte yandan, jandarma ekiplerinin kadavra köpeğinde desteği ile duvardaki kan izlerini boyayı kazıyarak saptama ettiği öğrenildi.
Ceza kurban giden Mahmut Saat'in kardeşi Yılmaz Saat üzüntüsünü belirterek, "Jandarma güçleri ağabeyimin katillerini yakaladı. Katil suçunu itiraf etti, tüm şüpheler ortadan kalktı. Hepsine minnettarız teşekkür ediyoruz. Ağabeyim bayramda kaybolmuştu, 12 gün sonradan cansız bedeni bulunmuştu" dedi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Halil İbrahim Varlı-Hüseyin Yıldız
 

Katil, cenazeye katılmayan komşu çıktı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Katil, cenazeye katılmayan komşu çıktı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum