Kastamonu Üniversitesi'nin projesine destek

Kastamonu Üniversitesi akademisyenlerinin "Adana-Karaisalı yöresi kızılçam meşcereleri için çap-boy modelleri" projesi TÜBİTAK tarafından desteklenecek.

Kastamonu Üniversitesi'nin projesine destek
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 11:03
Kastamonu Üniversitesi’nin projesine destek, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kastamonu Üniversitesi akademisyenlerinin "Adana-Karaisalı yöresi kızılçam meşcereleri için çap-boy modelleri" projesi TÜBİTAK tarafından desteklenecek.
Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Fadime Sağlam ve Doç. Oytun Emre Sakıcı'nın araştırmacısı olduğu TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında hazırlanan "Adana-Karaisalı Bölgesi Kızılçam Meşcereleri için Çap-Uzunluk Modelleri" adlı proje TÜBİTAK tarafından kabul edilerek desteklenmeye hak kazandı.
Desteklenen proje kapsamında Doğu Akdeniz bölgesinin Adana-Karaisalı bölgesinde kızılçam meşcereleri için çap-yükseklik modelleri geliştirilmesi hedeflenmektedir. Proje ile çap-yükseklik modellerinin geliştirilmesi kızılçam meşcerelerinin hacim, biyokütle ve karbon tahminine katkı sağlayacaktır.
Projeyi değerlendiren Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Hamdi Topal, "Akademik kadromuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Detaylı bir şekilde, Kastamonu Üniversitesi’nin projesine destek başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum