evde masajmasaj istanbul

Kastamonu ile Sinop 'u birbirine bağlayan geçici köprü, taşma noktasına geldi

Kastamonu'da 11 Ağustos'ta şiddetli yağışın gerisinde oluşan sel sebebiyle iş yerleri, çok sayıda ev su ve balçık aşağı kaldı, bazı binalar yıkıldı ve can kayıpları yaşandı. Hem selde çok sayıda köprü yıkıldı, bazı köprülerde zarar fark etti.

Kastamonu ile Sinop 'u birbirine bağlayan geçici köprü, taşma noktasına geldi
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 15:44

Kastamonu'da 11 Ağustos'ta şiddetli yağışın gerisinde oluşan sel sebebiyle iş yerleri, çok sayıda ev su ve balçık aşağı kaldı, bazı binalar yıkıldı ve can kayıpları yaşandı.

Hem selde çok sayıda köprü yıkıldı, bazı köprülerde zarar fark etti. Bunun üzerine Çatalzeytin ilçesinde yıkılan köprü ve menfezlerin yerine geçici olarak yapılan menfez ve geçici köprülerde bölgede üç gündür sürekli yağışlarda hasar fark etti.

Kastamonu ile Sinop'u birbirine bağlayan Çayağzı çayı üstünde Çatalzeytin-Türkeli sınırına konulan geçici köprüde sel sebebiyle taşma noktasına geldi. Hem su baskını nedeniyle menfezlerde zarar oluşmaması için ekipler, köprüde güçlendirme çalışmaları yürütürken, geçişleri ise kontrollü bir şekilde yapıldığı görüldü.

Bölgede üç gündür etkin olan sağanak yağışlar sonrasında Kızılcakaya Köyü ile Toprakçı Mahallesi arası, Duran Köyü ile Türkeli Kuşçular Köyü ve Karacakaya köyü arasındaki geçici köprü ve menfezler yıkılarak, bazı bölgelerde de heyelan oluştu.

Vedat Yunus İkizoğlu - Yunus Celal Araz
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum