Kastamonu 'da FETÖ'ye şafak operasyonu: 3 gözaltı

Kastamonu ’da FETÖ'ye şafak operasyonu: 3 gözaltı, Edinilen bilgiye takriben, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı kadar Taşköprü ilçesinde “FETÖ/PDY Terör Örgütünün Finansmanı ve Her Tarafta Yapılanmasını Önlemek” nedeniyle başlatılan operasyonlar devam ediyor.

Kastamonu 'da FETÖ'ye şafak operasyonu: 3 gözaltı
Editör: 15Haber
15 Ocak 2022 - 16:04
Kastamonu ’da FETÖ'ye şafak operasyonu: 3 gözaltı,

Edinilen bilgiye takriben, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı kadar Taşköprü ilçesinde “FETÖ/PDY Terör Örgütünün Finansmanı ve Her Tarafta Yapılanmasını Önlemek” nedeniyle başlatılan operasyonlar devam ediyor. Bu kapsamda Jandarma Genel Komutanlığı TEM Daire Başkanlığı, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Antalya İl Jandarma Komutanlığı TEM Ekipleri kadar daha öncesinde arasında DEVA Partisi Kastamonu İl Başkanının da bulunduğu 3 kişi yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Jandarma TEM Şube Müdürlüğü operasyon ekiplerinin yaptığı araştırmalar ve elde ettiği bilgiler doğrultusunda Kastamonu'da il merkezinde yapılan iki farklı operasyon sonucunda da FETÖ üyesi olmak suçundan 7 sene hapis cezasına mahkum olarak aranan, KHK ile ihraç edilmiş eski öğretmen İ.T. ile (39), 6 yıl hapis cezasına mahkum olarak aranan KHK ile ihraç edilmiş eski hoca E.Ç. (40) isimli şahıslar Jandarma Timleri tarafından yakalanarak sevk edildikleri Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuklandı.

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda Jandarma Genel Komutanlığı Terörle Çaba Daire Başkanlığı Timleri ile Kastamonu İl Jandarma TEM ekipleri ve Komando Timlerinin de katıldığı bir işlem daha Taşköprü'de gerçekleştirildi.

Taşköprü ilçesinde şafak vakti üç bambaşka adrese eş zamanlı yapılan operasyonda M.F.K., F.K. ve H.K. isimli şahıslar, örgütün baştan yapılması için faaliyetlerde bulundukları gerekçesiyle yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişilerin konut ve işyerlerinde yapılan aramalarda 6 adet hafıza kartı, 2 adet diz üstü bilgisayar, 4 adet tablet, 6 adet cep telefonu, 1 adet A4 kağıt üzerinde yazılmış şifreleme dokümanı, 1 adet zaman gazetesi, 6 adet CD, 4 adet flash bellek, 14 adet dijital kart, 1 adet kuru sıkı silah, 3 adet video kaset ve 1 adet mikro CD kart ele geçirildi. Operasyonda yakalanan üç birey ise ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.

Vedat Yunus İkizoğlu

Kastamonu ’da FETÖ'ye şafak operasyonu: 3 gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum