Kaşıkçı Elmas 'ı kayıp mı? Açıklama geldi…

Kaşıkçı Elmas ’ı kayıp mı? Açıklama geldi…, Gündem Haberleri.

Kaşıkçı Elmas 'ı kayıp mı? Açıklama geldi…
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 14:04
Kaşıkçı Elmas ’ı kayıp mı? Açıklama geldi…, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Topkapı Sarayı Müzesi ’nde sergilenen 86 karat ağırlığında olan Kaşıkçı Elması ’nın çalındığına dair iddialar sosyal medyada dalga dalga yayıldı. İddialarla ilgili olarak Ulusal Saraylar ’dan sert bir yorumlama geldi:

TURİZMİ BALTALAMAYA YÖNELİK GİRİŞİM

– Tarihî elmasların en büyüğü ve en meşhuru olarak gösterilen Kaşıkçı Elması, 2,5 yıldır Topkapı Sarayı ’nda tabanca koleksiyonunun yer aldığı Dış Define Bölümü ’nde sergilenmektedir. Kaşıkçı Elması ’nın kaybolduğu ya da değiştirildiği ile ilgili gerçek dışı iddialar, Türkiye turizminin canlanmaya başladığı şu günlere hareketliliği baltalamaya yönelik maksatlı ve kamuoyunu yanıltmaya karşın girişimlerdir.

HUKUKİ YOLLARA BAŞVURULACAK

– Başkanlığımızın her türlü iletişim ve data sunma kanalları kamuoyuna açıktır. Gerek basında gerekse sosyal mecralarda yer alan mesnetsiz ve hayali iddialarla ilgili hukuki yollara başvurulacaktır.

Kaşıkçı Elmas ’ı kayıp mı? Açıklama geldi…, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum